Artykuły z wydania 13(447)2015

XIII Niedziela zwykła 28 czerwcaMdr 1, 13-15; 2, 23-24; Ps 30; 2 Kor 8, 7. 9. 13-15;Mk 5, 21-43 lub Mk 5, 21-24. 35b-43;Poniedziałek, 29 czerwcaDz 12, 1-11; Ps 34; 2 Tm 4, 6-9. 17-18; Mt 16, 13-19;Wtorek, 30 czerwcaRdz 19, 15-29; Ps 26; Mt 8, 23-27;Środa, 1 lipcaRdz 21, 5. 8-20; Ps 34; Mt 8, 28-34;Czwartek, 2 lipcaRdz 22, 1-19; Ps 116A; Mt 9, 1

Choć budynek nie jest duży, nie ma imponujących murów, czy atrakcyjnych architektonicznie wież, to jego historia jest bardzo bogata i wiąże się z cudem eucharystycznym, któremu kościół i parafia zawdzięczają nazwę.

Z punktu widzenia chrześcijanina w Sokółce nie wydarzyło się nic szczególnego - dokładnie to samo dzieje się każdego dnia na ołtarzach całego świata.

Józefowe opowieściRymem, wprost z biblijnych treściJezus znał je od kołyski,Posłuchajcie zatem wszyscy...

ROK MIŁOSIERDZIA - DZIECIŃSTWO ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY (3)

Felieton

O młodych i dla młodych

Jest już trzeci numer ?Okna Wiary? - Kwartalnika ?Opiekuna?, w którym pragniemy rozmawiać z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii. Wśród nabywców kwartalnika wylosujemy osobę, która pojedzie na pielgrzymkę do miejsc cudów eucharystycznych we Włoszech.

Raz po raz słyszymy (nawet z ambon) o możliwości przeprowadzenia za darmo np. badań mammograficznych. Osoby chętne są, ale rzecz jasna, dla niektórych to jakby rzucanie grochem o ścianę.

Poznanie Eucharystii w naturalny sposób powinno prowadzić do jej umiłowania. Ukochać Eucharystię oznacza przede wszystkim uczestniczyć w niej w sposób świadomy, aktywny, czynny, pełny, zewnętrzny i wewnętrzny. Miłość do Eucharystii wyraża się także w adoracji Chrystusa eucharystycznego obecnego w Najświętszym Sakramen

Nauka Społeczna Kościoła

Po przybyciu do Egiptu rodzina Jakuba znów była zgromadzona razem wokół swego ojca. Z perspektywy czasu mogli dostrzec, w jaki sposób Bóg kierował ich losami. W pamięci układały się słowa mówiące o poszczególnych wydarzeniach.

Istota pielgrzymowania nie jest dla nas czymś nowym. Człowiek we współczesnym świecie jest pielgrzymem wyruszającym w drogę swojego własnego życia. Bycie pielgrzymem oznacza osiągnięcie obranego celu. W pędzie życia człowiek bardzo często zatraca poczucie świadomości, co jest jego najważniejszym celem. Pątniczy szlak pobudz

Ojciec Józef Augustyn SJ to ceniony specjalista w kwestiach rozeznania duchowego i wychowania. Jak przypomniał ks. Andrzej Latoń, nie było łatwo zaprosić go na kaliskie sympozjum, ale ostatecznie przeważył argument, że przecież własnemu patronowi nie można odmówić.

Rozmowa z abp. Piero Marinim o towarzyszeniu papieżom, kontemplowaniu obrzędów liturgicznych i... śpiewaniu dla Jana Pawła II.

W tym roku uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim wpisała się w obchody Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego.