TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 20 Stycznia 2020, 08:43
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Wkrótce

Wkrótce w najnowszym Opiekunie
Nr 2 (567) - 12 stycznia 2020

 •  Czy media są ważniejsze niż kościoły?
  Pośród różnych myśli św. Maksymiliana Kolbe jedną z najczęściej cytowanych jest właśnie ta: „Możemy wybudować wiele kościołów. Ale jeśli nie będziemy mieli własnych mediów, te kościoły będą puste”. Co doprowadziło św. Męczennika z Auschwitz do takiej konkluzji?

 • Media w służbie człowiekowi
  Media, w tym szczególnie katolickie, pełnią ważną rolę w naszym życiu i nie chodzi tu tylko o ewangelizację, ale także o niesienie konkretnej pomocy bliźnim poprzez uczynki miłosierdzia. W dniu 24 stycznia Kościół wspomina św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, jest więc okazja do przypomnienia Czytelnikom roli, jaką odgrywają środki społecznego przekazu.
  straż nocną i oczekiwanie. Dlatego Wigilia Bożego Narodzenia z wieczerzą wigilijną od pokoleń jest wyjątkowym czasem, rozpoczynającym świętowanie narodzin Chrystusa.
 • Aby wszyscy byli jedno
  Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, obchodzony jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Chrześcijaństwo jest obecnie najliczniej reprezentowaną religią na świecie. Istnieje 41 tys. odłamów i wspólnot kościelnych.