TELEFON DO REDAKCJI: 62 766 07 07
Augustyna, Ingi, Jaromira 16 Października 2021, 19:48
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Zawierzyły św. Józefowi

Zawierzyły św. Józefowi

Kobiety z całej Polski pielgrzymowały do św. Józefa Kaliskiego, aby zawierzyć mu siebie i swoje rodziny. Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Szlachetka.
Członkinie Polskiego Związku Kobiet Katolickich z całej Polski już po raz 25. pielgrzymowały do św. Józefa Kaliskiego. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Licznie przybyłe panie powitał ks. prałat Adam Modliński, diecezjalny duszpasterz kobiet.
W homilii Celebrans podkreślał, że każdemu człowiekowi potrzebny jest dar mądrości od Ducha Świętego. - Wzorem posłuszeństwa temu darowi jest św. Józef. On zaufał tej mądrości i pozostał jej wierny. Tę mądrość od Ducha Świętego widzimy w jego czynach. Każda jego decyzja jest wyrazem posłuszeństwa Boskiej mądrości. Ta mądrość od Ducha Świętego jest nam wszystkim potrzebna – powiedział bp Szlachetka. Wskazał, że mądrość, którą daje Duch Święty to umiejętność patrzenia na wszystko oczyma Boga, a Bóg widzi świat jako swoje dzieło pełne piękna, dobra i mądrości oraz jako dar, który powierzył człowiekowi, aby z niego korzystał i nim się opiekował. - Bóg pragnie, abyśmy tak jak On patrzyli na świat i człowieka, ponieważ nasz sposób patrzenia przejawia wiele duchowych wad i duchowych schorzeń, które są skutkami grzechu pierworodnego – stwierdził Kaznodzieja. Zachęcał wiernych, aby u św. Józefa wypraszali mądrość dla siebie. - Jakże bardzo potrzebujemy mądrości od Ducha Świętego, tego Bożego sposobu patrzenia, abyśmy nie tylko widzieli siebie, ale też innych ludzi, zwłaszcza tych, którzy są obok nas, żebyśmy widzieli nie tylko własne potrzeby, ale także innych, abyśmy widzieli nie tylko wady naszych bliźnich, ale także ich zalety, abyśmy widzieli nie tylko to, co sensacyjne, ale także to, co pożyteczne, a co najważniejsze abyśmy widzieli Jezusa, który jest drogą, prawdą i życiem – akcentował Biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej.
Po Komunii św. w kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa zawierzono patronowi wszystkie kobiety i ich rodziny. Wraz z niewiastami modlili się: ks. prałat Tomasz Król, krajowy duszpasterz Polskiego Związku Kobiet Katolickich, ks. prałat Adam Modliński, diecezjalny duszpasterz kobiet, ks. prałat Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, kapłani duszpasterze kobiet, dr Maria Jankowska z Warszawy, prezes Polskiego Związku Kobiet Katolickich oraz Adela Przybył prezes kaliskiego Koła Polskiego Związku Kobiet Katolickich.

Ewa Kotowska-Rasiak

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!