TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 25 Stycznia 2021, 02:55
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Zaprośmy Matkę Najświętszą do naszego życia

- Prośmy dziś Maryję, żeby zaprowadziła królestwo Swego Syna w nas i w naszych sercach - mówił biskup kaliski Edward Janiak, który przewodniczył sumie odpustowej ku czci NMP Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim.

Ze względu na panujący w Polsce stan epidemiczny, aby zachować obowiązujące normy wewnątrz świątyni modlili się przedstawiciele parafian.

Ks. Biskupa i parafian zgromadzonych w świątyni i łączących się duchowo za pośrednictwem transmisji powitał ks. prałat Zbigniew Cieślak, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim.

W homilii Celebrans odwołując się do przeżywanej Niedzieli Dobrego Pasterza prosił wiernych, aby modlili się za kapłanów oraz o nowe powołania do tej służby. – Dzisiaj trzeba mieć odwagę do tego, aby wybrać życie zakonne czy kapłańskie. To Pan Bóg powołuje ludzi, przez głos sumienia podpowiada, ale człowiek może nie przyjąć tego wezwania, nie ma przymusu. Powołanie to ogromna tajemnica. Powinniśmy Panu Bogu dziękować za naszych księży i modlić się za nich, aby wytrwali i byli dobrymi kapłanami – powiedział Kaznodzieja.

Jako przykład gorliwej służby ludziom biskup Edward podał siostry zakonne posługujące w ośrodku dla niewidomych w Laskach, a także św. Matkę Teresę z Kalkuty, która siły do posługiwania trędowatym czerpała z codziennej adoracji przed Najświętszym  Sakramentem.

Wskazywał, że Maryja Królowa chce kształtować każdego człowieka na podobieństwo Swego Syna. - Zaprośmy Matkę Najświętszą przez modlitwę do naszych rodzin, do naszego życia, do naszych serc. Prośmy dziś Maryję, żeby zaprowadziła królestwo Swego Syna w nas i w naszych sercach. Niech o Jej panowaniu mówią nie tylko piękne kościoły, kaplice, Jej wizerunek, ale przede wszystkim nasze serca i nasze postępowanie – zaznaczył Ordynariusz diecezji kaliskiej.

Odwołując się do uchwalenia 229 lat temu Konstytucji 3 Maja, apelował o modlitwę w intencji ojczyzny. – Chcemy dzisiaj pamiętać o naszej umiłowanej ojczyźnie. Dziękujmy Panu Bogu za rządzących, za prezydenta, za premiera, ludzi, którzy nie wstydzą się wiary. Niech miłość do Matki Najświętszej, tak jak uczyli nas tego Prymas Polski kard. Stefan Wyszyński i Jan Paweł II, prowadzi nas do umiłowania Pana Boga – podkreślał bp Edward.

Podczas Mszy św. biskup kaliski Edward Janiak odmówił Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski. Uroczystość odpustową zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Wraz z biskupem kaliskim Edwardem Janiakiem modlili się ks. prałat Zbigniew Cieślak, proboszcz parafii NMP Królowej Polski, ks. kanonik Marcin Papuziński, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kaliszu i ks. prałat Andrzej Szudra, kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.

Ewa Kotowska-Rasiak

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!