TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 04 Lipca 2020, 16:01
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Z opłatkiem u księży seniorów

Z opłatkiem u księży seniorów

 - Dziękuję za gorliwą posługę, modlitwę i cierpienia ofiarowane Kościołowi – mówił biskup kaliski Edward Janiak do księży seniorów mieszkających w Domu im. Św. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. Do wieczerzy wigilijnej 18 grudnia zasiedli także biskupi seniorzy Stanisław Napierała i Teofil Wilski oraz dyrektor domu ks. Michał Będzieszak.

Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu przez ks. Michała Będzieszaka rozważanie poprowadził ks. kanonik Stanisław Kalisz, który dziękował biskupom za otaczanie księży seniorów troską i życzył radosnego świętowania Bożego Narodzenia. W swoim słowie do księży seniorów Biskup kaliski podkreślał, że Boże Narodzenie to szczególny czas życzliwości, miłości, troski o innych. - Okres dojrzewania do wieczności nie jest łatwy i jest złączony z krzyżem. Życzę, żebyśmy czuli się zrealizowani, szczęśliwi, że na ile nas było stać to wypełniliśmy swoje powołanie, bo to Pan Bóg nas wybrał, On nas sobie upatrzył. Życzę też dużo radości, satysfakcji, a jednocześnie, proszę, abyście pamiętali, że w wierze chrześcijańskiej przebija optymizm, a nie pesymizm, bo śmierć prowadzi do zmartwychwstania – powiedział bp Edward, który dodał, że w bieżącym roku udało się powiększyć Dom Księży Emerytów, aby kapłani mieli jak najlepsze warunki. Szczególne słowa wdzięczności skierował do dyrektora domu ks. Michała Będzieszaka i personelu za troskę o mieszkających tutaj kapłanów. Po przełamaniu się opłatkiem biskupi zasiedli z kapłanami do wieczerzy.
Decyzję o budowie domu dla księży emerytów podjął pierwszy biskup kaliski Stanisław Napierała. Pierwsi kapłani zamieszkali w domu 1 lutego 2004 roku. Pierwszym dyrektorem placówki był ks. prałat Jan Wolniak, a od 1 września dyrektorem jest ks. Michał Będzieszak. Obecnie w domu mieszka 31 kapłanów.


Ewa Kotowska-Rasiak

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!