TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 28 Marca 2020, 19:29
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Z Jezusem Eucharystycznym

Z Jezusem Eucharystycznym

Grupa dzieci z parafii pw. NMP Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim wybrała Jezusa jako swojego przyjaciela i wstąpiła do Eucharystycznego Ruchu Młodych. Poprosili o przyjęcie, bo chcą uczyć się coraz bardziej kochać Jezusa obecnego w Eucharystii i naśladować Go w dobroci, posłuszeństwie, ofiarności i cierpliwości. Mszy św. 11 grudnia przewodniczył ks. Piotr Kowalek, diecezjalny moderator ERM. W homilii przypomniał dzieciom postać św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki ruchu. Ks. Kowalek wręczył każdemu z nowych członków żółtą chustę, znak przynależności do ERM. Na dzieci spoglądała cały czas
św. Urszula, która przybyła do parafii w znaku relikwii. Młodzi ERM-owicze z Ostrowa spotykają się od maja. Poznali już cztery zasady ruchu, które przypominają, jak ważne jest życie Mszą św., czytanie Ewangelii, miłość bliźniego i bycie trzynastym apostołem.
- W czasie spotkań modlimy się, czytamy Ewangelię i potem ją omawiamy, rysujemy albo przygotowujemy przedstawienie, a potem rozpoczyna się zabawa. Przychodzimy na spotkania, bo lubimy uczyć się o Jezusie i bawić z koleżankami - podkreślają uczestnicy spotkań. Opiekunem grupy jest ks. wikariusz Eugeniusz Synowiec. W prowadzeniu spotkań pomaga pani Emilia.

ReJ


 

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!