TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 12 Sierpnia 2020, 18:09
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Wypraszali Boże Miłosierdzie

Wypraszali Boże Miłosierdzie

 Mieszkańcy na ulicach miast i wiosek diecezji kaliskiej modlili się 28 września Koronką do Miłosierdzia Bożego. Biskup kaliski Edward Janiak modlił się z wiernymi przy figurze Jezusa Miłosiernego w sąsiedztwie Kurii Diecezjalnej w Kaliszu.
W rozmowie z „Opiekunem” bp Edward Janiak zaznaczył, że nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego jest wolą papieża Jana Pawła II, który jakby w testamencie, kiedy był ostatni raz w Polsce, zawierzył w Krakowie świat Bożemu Miłosierdziu. Duchowny podkreślał, że ta modlitwa jest bardzo potrzebna we współczesnych czasach. - Jest już tradycją, że w różnych punktach miasta Kalisza odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. To nabożeństwo coraz bardziej nabiera wymiaru uniwersalnego. Wielu ludzi modli się w domu koronką. Księża mówią mi, że w ostatnim czasie te nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego są ożywione. W modlitwę włączają się też młodzi ludzie i to jest piękne – stwierdził Pasterz Kościoła kaliskiego. Biskup wyraził nadzieję, że modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego na stałe zagości w parafiach diecezji kaliskiej. - Mam nadzieję, że nie tylko w sanktuariach Miłosierdzia Bożego, jakie mamy w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim, ale we wszystkich parafiach wierni coraz częściej będą spotykać się przed lub po Mszy św. i wypraszać w modlitwie Miłosierdzie, którego świat tak bardzo potrzebuje – powiedział bp Edward.
W tym roku uczestnicy akcji „Koronka na ulicach miast świata” modlili się w intencjach kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą” (Dz. 1521). Wierni pomodlili się również w intencji jedności w Kościele Powszechnym, a także za ojczyznę, prezydenta RP i wszystkich rządzących.
Akcja „Koronki na ulicach miast świata” zapoczątkowana została przez łódzką wspólnotę Iskra Bożego Miłosierdzia w 2008 roku. Od jedenastu lat 28 września uczestnicy akcji spotykają się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach miast i wiosek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


Ewa Kotowska-Rasiak

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!