TELEFON DO REDAKCJI: 62 766 07 07
Augustyna, Ingi, Jaromira 18 Kwietnia 2024, 20:46
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Worek z podszewką

24.08.18

Worek z podszewką

worek z podszewka

Początek roku szkolnego zbliża się nieuchronnie. Na liście niezbędnych zakupów zazwyczaj znajduje się worek. Odkąd szyję dzieciom worki samodzielnie nie ma potrzeby wymieniania ich co roku lub co gorsze, co kilka tygodni. Własnoręcznie uszyty, zwłaszcza taki z podszewką, jest bardziej wytrzymały. Łatwo go też odnaleźć wśród kilkudziesięciu, nieomal identycznych worków w klasie. Uszyłam wiele takich worków dla naszej rodziny. Przydają się podczas wyjazdów, każdy pakuje bieliznę do swojego. Jeden mamy na rzeczy do prania. I jeszcze oddzielny na stroje kąpielowe. Mamy też worki na klocki i kolekcjonerskie karty. Zapraszam więc dzisiaj do szycia worków, najlepiej takich z podszewką.

Do przygotowania worka z podszewką potrzebne będą

• dwa kawałki tkaniny zewnętrznej o wymiarach: 37 cm na 44 cm (czarny) i dwa na podszewkę (kolorowy) w tych samych wymiarach
• dwa sznurki lub taśma każdy o długości 1 m
Na początku spinamy szpilkami krótsze boki materiału zewnętrznego z podszewką. W tym celu układamy je prawymi stronami do siebie. Następnie je zszywamy. Powstają dwa długie prostokąty, każdy złożony z dwóch tkanin. 
Powstałe kawałki układamy na sobie prawymi stronami tak, aby część materiału zewnętrznego leżała na materiale zewnętrznym, a podszewkowy na podszewkowym. Całość spinamy szpilkami, zostawiamy otwór w krótszym boku materiału podszewkowego. Zszywamy kawałki w jedną całość i przewracamy na prawą stronę przez pozostawiony otwór. Zszywamy otwór. Wsuwamy część worka, która jest podszewką, do tej która jest częścią zewnętrzną worka.
Przy górnej krawędzi powstałego worka przeszywamy tunel o szerokości 2 cm na sznurek. Następnie w miejscach zszycia materiału zewnętrznego rozpruwamy go na szerokości tunelu, aby móc wciągnąć do niego sznurek. Robimy tak z obu stron worka. Jeden sznurek zaczynamy i kończymy wciągać z jednej strony, drugi z drugiej strony worka. W ten sposób powstaje bardzo wygodne zaciąganie worka.

Opracowanie i zdjęcia Karolina Plebańska
dwatalenty.blogspot.com

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!