TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 17 Maja 2021, 18:26
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Wieszak - Dwa talenty Karoliny

29.06.18

Wieszak

Wieszak

Jest to jeden z wynalazków, które bardzo ułatwia mi domowe prace. Wieszak do parowania skarpetek. Z pewnością przyda się w każdym domu, ale w tym, w którym są dzieci szczególnie. Bardzo często zdarza mi się uprać jedną skarpetkę, a ta do pary znajduje się niekiedy po kilku tygodniach w kieszeni spodni, w poszwie na kołdrę, pomiędzy klockami albo standardowo pod łóżkiem. Dzięki wieszakowi odnajduje się jakieś 99% skarpetek. Ten jeden procent zagubionych na zawsze jest bardzo wskazany, niezbędny wręcz, aby można było snuć opowieści, pisać książki a nawet wiersze. Jeśli jednak wśród czytelniczek mojej rubryki spotykam się z samymi perfekcyjnymi paniami domu, dla których zagubiona skarpetka jest obca jak lot w kosmos, proponuję ten sam wieszak wykorzystać do ekspozycji kartek pocztowych lub zdjęć. W kuchni przyda się do przyczepienia kartki z zakupami i suszenia mięty. Wyjątkowo przydatna i łatwa do wykonania rzecz.

Wykonanie:
Myślę, że niewiele potrzeba słów, aby opisać proces powstawania wieszaka. Praca polega na przyklejeniu drewnianych klamerek do deski. Chciałabym zachęcić do korzystania z desek używanych,
które mają wyjątkowy charakter. Ja wykorzystałam takie ze skrzynek na owoce. Bardzo lubię ten materiał, można znaleźć piękne, naturalne, nieregularne dechy. Najłatwiej skrzynię zdobyć w warzywniaku, zazwyczaj wystarczy miła pogawędka i 3 zł. Drugim, jeszcze lepszym sposobem, jest przywiezienie deski z wakacji. Wypłukana przez wodę morską, wyszlifowana przez piasek będzie wyjątkową pamiątką z wakacji. Drewniane klamerki najłatwiej zakupić przez internet, ale bywają też w marketach budowlanych. Warto zwrócić uwagę na klamerki bambusowe. Są one grubsze i szersze niż te ze zdjęcia.

Opracowanie i zdjęcie
Karolina Plebańska
dwatalenty.blogspot.com

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!