TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 12 Czerwca 2021, 23:35
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

W łączności z Synodem

W łączności z Synodem

W październiku w Watykanie rozpoczął się Synod Biskupów, którego celem było odnalezienie w Kościele miejsca dla ludzi młodych.
Pytania, które stawiają biskupom młodzi z całego świata świadczy o randze tego spotkania. Dla młodzieży z Koźmina Wielkopolskiego temat ten też nie jest obojętny.
Grupa młodzieżowa Your Home, działająca przy parafii pw. św. Stanisława BM w Koźminie Wielkopolskim, interesuje się tym, co aktualnie dzieje się w Stolicy Piotrowej. Każdego tygodnia podczas spotkań wspólnotowych czytamy relacje ze spotkań i dyskusji, zastanawiamy się nad owocami tego spotkania i sami szukamy odpowiedzi na pytanie, jak młodzi mogą realizować się w Kościele. W pierwszy piątek października, podczas Mszy Świętej dla młodzieży z koźmińskich parafii, postanowiliśmy do modlitwy za synod zaprosić innych. Zgromadziliśmy się przy ołtarzu, by modląc się wspólnie powierzyć dobremu Bogu owoce Synodu Biskupów. Wielu z tych, którzy pojawili się tego dnia w kościele po raz pierwszy mogło usłyszeć o tym, że biskupi z całego świata zajmują się tematem młodzieży. Liczymy, że nasza modlitwa przyniesie oczekiwane owoce.


Grupa Your Home

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!