TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 29 Maja 2020, 18:29
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Transmisja niedzielnej Mszy św. 29 marca

- W zamian grzechu Pan Bóg proponuje nam świętość, w zamian przyjemności – prawdziwą głęboką radość, w zamian egoizmu – miłość – mówił 29 marca ks. Marcin Załężny, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej transmitowanej przez Telewizję Internetową „Dom Józefa”.

W homilii rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu odwoływał się do słów Jezusa „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem”. – Takie słowa Pan Jezus mówi do człowieka, a co człowiek może z nimi uczynić? Może je usłyszeć i w nie uwierzyć, ale także może usłyszeć i nie uwierzyć. Kiedy człowiek nie uwierzy to sam po swojemu szuka życia i zmartwychwstania – powiedział kaznodzieja, który dodał, że człowiek szuka życia w egoizmie, przyjemności i grzechu.

Wskazał na sposoby szukania zmartwychwstania poza Bogiem. – Takim sposobem może być przyroda. Mogą być dzieła jego własnych rąk. Powstają wielkie symfonie, wspaniałe budynki, piękne obrazy. Poprzez tę twórczość człowiek może przedłużyć swoją pamięć na ziemi, jednak nie sprawi, że on sam zmartwychwstanie – stwierdził duchowny.

Zaznaczył, że zmartwychwstania można szukać w więziach ludzkich. - Nasza miłość ludzka, chociaż niezwykła i potrafiąca bardzo poświęcać się nie sprawi, że śmierci nie będzie. Doświadczamy tego w obecnych dniach, kiedy ludzie walczą o życie innych, poświęcają się, czynią to z miłości, jednak nie są w stanie zatrzymać okrutnej choroby i ludzie umierają w setkach i tysiącach pomimo że są przez innych kochani – zauważył celebrans.

Akcentował, że tylko Bóg jest źródłem prawdziwego trwałego życia. - Tylko On jest w stanie wskrzesić nas z martwych i obdarzyć życiem nieśmiertelnym. W zamian grzechu Pan Bóg proponuje nam świętość, w zamian przyjemności - prawdziwą głęboką radość, w zamian egoizmu - miłość. Powodem pragnienia Boga, byśmy żyli i po śmierci zmartwychwstali jest Jego nieskończona miłość do każdego człowieka. My tę miłość widzimy na krzyżu. W Wielki Piątek zobaczymy na krzyżu Boga, który kocha i daje nam życie – mówił ks. Załężny.

Po Mszy św. odśpiewano suplikacje prosząc o ustanie epidemii koronawirusa. Mszę św. z ks. Marcinem Załężnym, rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu koncelebrowali: ks. Mateusz Puchała, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizji Internetowej „Dom Józefa” i ks. Szymon Rybak, redaktor radia.

W każdą niedzielę Msza św. z kaplicy radiowej o godz. 18.00 transmitowana jest przez Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizję Internetową „Dom Józefa”.

Ewa Kotowska-Rasiak

 

 

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!