TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 28 Maja 2020, 03:52
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Transmisja Mszy św. w Niedzielę Palmową

- Historia zbawienia nie kończy się, ona trwa dalej, a my się w nią wpisujemy. Starajmy się w każdej sytuacji mówić Bogu tak - mówił bp Łukasz Buzun, który w Niedzielę Palmową przewodniczył Mszy św. w kaplicy Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej transmitowanej przez Telewizję Internetową „Dom Józefa”.

W homilii Celebrans podkreślał, że Jezus powinien być w centrum życia człowieka. – W męce i drodze krzyżowej Chrystus wypełnia zamiar Boży, aby nas zbawić, dlatego w naszym życiu Jezus powinien być zawsze na pierwszym miejscu – powiedział Kaznodzieja.

Odwołał się do słów papieża Franciszka wypowiedzianych z okazji 35. Światowego Dnia Młodzieży, który na przykładzie wskrzeszenia młodzieńca z Nain zachęca młodych do otwarcia się na Pana Boga i drugiego człowieka wskazując, że taka postawa oznacza „Jezusowe wstań”.

Biskup pomocniczy diecezji kaliskiej przekonywał, że tylko wtedy, kiedy człowiek odda swoje życie Panu Bogu będzie w nim nadzieja i nowa perspektywa.

Wskazywał na Maryję jako przewodniczkę na drogach życia człowieka. - Maryja Matka Boża była całkowicie na tak wobec Boga, który jest Ojcem sprawiedliwym i miłosiernym. Życzę, abyśmy swoje życie wpisali w maryjne tak – zaznaczył bp Buzun.

Po Mszy św. odśpiewano suplikacje prosząc o ustanie epidemii koronawirusa.

Mszę św. z bp. Łukaszem Buzunem koncelebrowali: ks. Mateusz Puchała, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizji Internetowej „Dom Józefa” i ks. Szymon Rybak, redaktor radia.

W każdą niedzielę Msza św. z kaplicy radiowej o godz. 18.00 transmitowana jest przez Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizję Internetową „Dom Józefa”.

Ewa Kotowska-Rasiak

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!