TELEFON DO REDAKCJI: 62 766 07 07
Augustyna, Ingi, Jaromira 29 Marca 2024, 15:51
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Słowo Boże na każdy dzień ( 8 - 13 lutego )

Słowo Boże na każdy dzień ( 8 - 13 lutego )

Poniedziałek, 8 lutego
Wspomnienie św. Józefiny Bakhity, dziewicy
Rdz 1, 1-19; Ps 104; Mk 6, 53-56
„A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie”.

Podczas życzeń, nieważne z jakiej okazji, niemal zawsze słyszymy ,,i dużo zdrowia”. Mogłoby się wydawać, że jeśli usłyszymy to kilkaset razy to stanie się to faktem i będzie obowiązywać w naszym życiu. Miło słyszeć, że ludzie składający nam życzenia chcą dla nas jak najlepiej, jednakże warto pamiętać, że nasze zdrowie nie zależy od życzeń i wcale nie jest najważniejsze. Czy nie lepiej zabrzmiałyby życzenia zbawienia i pogłębiania relacji z Bogiem zamiast klasyków, zdrowia i pieniędzy?

Wtorek, 9 lutego
Rdz 1, 20-2,4a; Ps 8; Mk 7, 1-13

„U Jezusa zebrali się faryzeusze i kilku uczonych w Piśmie, którzy przybyli z Jerozolimy. I zauważyli,
że niektórzy z Jego uczniów brali posiłek nieczystymi, to znaczy nieumytymi rękami”.
Jezus w gronie ludzi, których spotykał na co dzień, musiał uchodzić za postać kontrowersyjną, łamiącą konwenanse i skostniałe, martwe przepisy. Co rusz słyszymy o oburzeniu, co bardziej pobożnych Żydów zachowaniem Jezusa lub jego uczniów. Dzisiaj Jezus pozwala nam po raz kolejny zrozumieć, że najważniejsze jest nasze serce; a nie pozory, które potrafimy wokół siebie stwarzać.

Środa, 10 lutego
Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
Rdz 2, 4b-9. 15-17; Ps 104; Mk 7, 14-23

„Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym”.
W ciągu każdego dnia w naszej głowie przetacza się masa myśli. Część z nich jest bardzo pozytywna, można by nawet powiedzieć wzniosła, lecz część niestety bywa negatywna. Myśli są wywołane przez rozmaite czynniki. Zarówno przez otaczających nas ludzi, jak i przez sytuacje życiowe. Warto do obszaru naszych myśli zaprosić Boga, abyśmy mogli uznać, że dzięki Niemu z naszego wnętrza pochodzi całe dobro, które realizuje się w naszym życiu.

Czwartek, 11 lutego
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes
Rdz 2, 18-25; Ps 128; Mk 7, 24-30

„Wstąpił do pewnego domu i chciał, żeby nikt o tym nie wiedział”.
Dochowanie powierzonej tajemnicy to ogromne wyzwanie, im większą rangę posiada tajemnica tym ciężej ją dochować. Są jednak sekrety, które nie zostaną zdradzone. Mowa oczywiście o tych, które zostają powierzone Jezusowi, wszystko to, co dzieje się w naszych sercach podczas spotkań z Nim. W relacji z Jezusem nie zostaniemy zdradzeni i możemy być pewni, że zyskamy najlepszego przewodnika i przyjaciela.

Piątek, 12 lutego
Rdz 3, 1-8; Ps 32; Mk 7, 31-37

„On wziął go na bok osobno od tłumu”.
Spotkania twarzą w twarz odbywają się, gdy chcemy przekazać ważną wiadomość i zbudować atmosferę zaufania. To właśnie one są niezbędne do zbudowania relacji z drugim człowiekiem i Bogiem. Spotkania z Panem Jezusem na adoracji, prywatnej modlitwie czy podczas lektury Pisma Świętego, są najważniejszymi spotkaniami, o których tak często zapominamy. To one są niezbędne do budowania zaufania, więzi i tego wszystkiego, co pozwoli nam zaprosić Pana Boga do naszego życia na stałe.

Sobota, 13 lutego
Rdz 3, 9-24; Ps 90; Mk 8, 1-10

„Skąd tu na pustkowiu będzie mógł ktoś nakarmić ich chlebem?”
Ciężko jest uwierzyć, że stanie się coś niemożliwego. Uczniowie nie mogli uwierzyć, że uda się nakarmić tłumy, choć widzieli większe cuda. Ile jest w naszym życiu rzeczy, które uważamy za niemożliwe do zrealizowania. Takie przekonanie zbudowane jest zapewne na naszym doświadczeniu, że zawsze tak było; ale czy zawsze zapraszaliśmy Boga do naszej codzienności? Mówiliśmy Mu o niemożliwym i prosiliśmy o cud? Może dziś warto to zrobić i uwierzyć, że Jezus może chlebem nakarmić tłumy na pustkowiu.

 

ks. Artur Filipiak

 

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!