TELEFON DO REDAKCJI: 62 766 07 07
Augustyna, Ingi, Jaromira 16 Października 2021, 20:12
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Sens ludzkiego cierpienia

Sens ludzkiego cierpienia

Jest tradycją w mikstackiej wspólnocie, że z okazji Światowego Dnia Chorego sprawowana jest Msza św. z udziałem osób chorych i starszych, podczas której udzielany jest sakrament namaszczenia chorych.
W tym roku Mszy św. przewodniczył ks. kan. Krzysztof Ordziniak, współcelebransami byli ks. kan. Andrzej Grabański i ks. kan. Grzegorz Klapa. W homilii Proboszcz zaakcentował, że mamy obowiązek troszczyć się o  zdrowie. Dodał jednocześnie, że „jednak ono nie jest najwyższym dobrem. Ono ma służyć temu dobru, a tym dobrem absolutnym jest zbawienie wieczne. Dla jego osiągnięcia trzeba niekiedy złożyć w ofierze nawet zdrowie”. Kontynuując ks. kan. Krzysztof podkreślił, że Chrystus oddał za nas życie, ale i my powinniśmy ofiarowywać nasze życie za bliźnich. Zaznaczył, że Chrystus nadał sens ludzkiemu cierpieniu. Podkreślił, że cierpienie jest tajemnicą, którą głębiej potrafili zrozumieć niektórzy święci. Zaakcentował, że cierpienie nie jest dane człowiekowi po to, by go upokarzać, ale dzięki doświadczaniu cierpienia i niemocy możemy się zwracać do Boga z ufnością.
Podczas Eucharystii kapłani udzielali sakramentu namaszczenia chorych. Wiele osób skorzystało z okazji i przyjęło ten sakrament, bo jak wskazał Ksiądz Proboszcz jest to sakrament, przez który Bóg uzdrawia, umacnia w chorobie i słabości. Po Eucharystii został wystawiony Najświętszy Sakrament, którym celebrans udzielił wiernym zebranym w świątyni błogosławieństwa na sposób lourdzki. W naszej wspólnocie jeszcze raz będziemy przeżywali Dzień Chorych. Tym razem w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha, w niedzielę poprzedzającą uroczystości odpustowe ku czci św. Rocha 15 sierpnia. Będziemy mieli więc kolejną okazję do pochylenia się nad tajemnicą cierpienia.

Małgorzata Strzelec

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!