TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 14 Czerwca 2021, 02:46
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Różaniec i demony

Różaniec i demony
Według relacji egzorcystów, szatan wprost deklaruje, że Różaniec go „parzy”, „ciemięży”.Kiedy w trakcie jednego z egzorcyzmów kapłan położył na osobie egzorcyzmowanej różaniec, usłyszał przerażający diabelski wrzask: Zdejmij to! Nie widzisz, że to mnie przygniata? Wychodzą ze mnie wnętrzności!

Jednak w trakcie egzorcyzmów demony mówią również, w dodatku z niemałym zadowoleniem, że bardzo wielu chrześcijan (niezależnie od stanu) nie wierzy w ich istnienie, a same egzorcyzmy uważa za działania kompromitujące osoby, która bierze w nich udział. Tymczasem to, co w kwestii Maryi i Różańca, w czasie egzorcyzmów usłyszeli od demonów kapłani, jest niezwykle interesujące, ważne i inspirujące do modlitwy różańcowej. Oto przykłady.

Uważają to za starą babską zabawę. Na szczęście!
Czy wiesz, że październik to miesiąc różańcowy? – zapytał w trakcie bardzo znanych już dziś egzorcyzmów Anneliese Michel z lat 70., ks. Arnold Renz. - Tak, ale mało kto się modli. A w Kościele już najmniej się modlą ponieważ proboszczowie uważają to za niemodne. Wszyscy proboszczowie? – zapytał egzorcysta. - Prawie! - wycharczał demon. - Gdyby ci (głupi jak świnie) mieli pojęcie… Dlaczego boisz się Różańca? – chciał wiedzieć ks. Arnold. - Ponieważ on jest… - charczał diabeł. - Nie, nic nie powiem - w tym miejscu było słychać jak w mękach wije się jakby z bólu. - Ponieważ on jest mocną b… Zamknij gębę! Tak! – ryczy nagle do egzorcysty. - Ponieważ on jest mocną bronią? – pyta spokojnie ks. Renz. - Tak! – wrzeszczy demon. - Przeciw szatanowi? – kontynuuje ksiądz. - Tak! I przeciw wszystkim demonom? – to znów głos egzorcysty. - Tak, przeciwko nam! – to charczenie jest bardzo trudne do zniesienia w trakcie odsłuchiwania nagrania z egzorcyzmu. - Muszę to powiedzieć. Ale wielu w to nie wierzy. Uważają to za starą babską zabawę. Na szczęście! - Kto jest temu winien? – pyta egzorcysta. - My! - wykrzykuje diabeł.
- Różaniec ma jakąś wartość? Teraz jest miesiąc różańcowy? - kapłan nieco zmienia wątek. - U Niego (Boga - przyp. autorki) tak! Należy się modlić w kościele i w rodzinach, na tej gównianej rzeczy! Tak! Ale więcej nie powiem! - charczy demon. - Te brudne świnie wciąż się modlą. - Chcielibyście, aby tak nie było, aby go (różaniec – przyp. autorki) brać do rąk? – kontynuuje egzorcysta. - Tak! To nam bardzo odpowiada. Ja już się o to staram. Tak, ja się o to staram! – przekonuje diabeł.

Byłoby już po mnie!
A oto doświadczenia zmarłego niedawno głównego egzorcysty Watykanu ks. Gabriela Amorth’a. W książce „Ostatni egzorcysta” ks. Amorth’a znajdziemy taki tekst: „Za pośrednictwem osoby opanowanej przez demona, szatan powiedział mi: każde „Zdrowaś Maryjo” z Różańca jest dla mnie jak uderzenie obuchem w głowę. Gdyby chrześcijanie znali moc modlitwy różańcowej, byłby już po mnie!”
We wspomnianej publikacji ks. Amorth przytacza również zapis dialogu z szatanem, jaki przeprowadził w trakcie swojej posługi egzorcysty diecezji rzymskiej. Ojciec Amorth: „Jakie cnoty Maryi powodują twój największy gniew?” Demon: „Maryja powoduje mój gniew, gdyż jest najpokorniejszym ze Stworzeń, a ja jestem najbardziej dumnym spośród nich. A także dlatego, że z całego Stworzenia ona jest najbardziej Bogu posłuszna, a ja jestem buntownikiem!” Ojciec Amorth: „Jakie cztery cechy posiada Maryja, które są dla ciebie powodem lęku: dlaczego bardziej drażni cię imię Matki Bożej, aniżeli wypowiadane przeze mnie imię Jezusa Chrystusa?” Demon: „Bardziej boję się, kiedy wymawiasz imię Maryi, gdyż większym upokorzeniem jest dla mnie bycie pokonanym przez jedno ze Stworzeń niż przez Chrystusa…” Ojciec Amorth: „Jaka jest czwarta cecha Maryi, która jest dla ciebie największą obrazą?” Demon: „Ona zawsze mnie pokonuje, gdyż nie skalała jej nigdy zmaza grzechu!”

Jestem zmuszony wyznać, że…
Św. Dominik Guzman wypędzając szatana z ciała opętanego, zapytał: „Którego świętego z nieba boicie się najbardziej i który ma największą władzę nad wami, tu na ziemi?” Szatan milczał, ale w końcu odparł: „ Najbardziej boimy się Matki Bożej. Ona ma największą władzę nad nami i jej należy się na ziemi największa cześć, gdyż jedna jej modlitwa więcej znaczy niż modlitwy wszystkich świętych razem. Jestem zmuszony wyznać, że z tych, którzy trwają w nabożeństwie do Maryi i różańca, żaden nie jest potępiony, bo i tym, którzy są w grzechu śmiertelnym, Maryja pozyskuję przed ich śmiercią łaskę skruchy.”

Różaniec ma moc egzorcyzmu
W jednym z wywiadów egzorcysta ks. Marian Matusik, współautor książki „Zobaczyłem twarz diabła. Rozmowy z egzorcystą.”, pytany o to, czego demon boi się najbardziej, odpowiada: „Matki Bożej i modlitwy różańcowej. Drży przed jej potęgą. W 1981 roku Ojciec Święty św. Jan Paweł II nadał Różańcowi moc egzorcyzmu. Modlitwa ta ujawnia siłę słowa Bożego, a tego boi się szatan. Zatem jeśli ktoś z wiarą odmawia Różaniec, to tak jakby odprawiał modlitwę egzorcyzmującą. Różaniec ma ogromną moc przeciwko demonom. Księża powinni często o tym przypominać.
Niedawno przyszedł do mnie młody człowiek, który podejrzewał, że jest opętany. Od razu stwierdziłem, że tak nie jest, ale postanowiłem z nim porozmawiać. Między słowami powiedziałem do niego: zobacz, jaki mam ładny różaniec. Chłopak zaczął go oglądać. Wtedy powiedziałem mu: kochany, gdybyś był opętany, nie mógłbyś spojrzeć w kierunku różańca, nie mówiąc o wzięciu go do ręki. Szatan nienawidzi Różańca, a jednocześnie strasznie się go boi. To logiczne, bo zły duch stanowi nieskończone zaprzeczenie Maryi szczególnie w dwóch cechach: pokory i posłuszeństwa. Pycha i nieposłuszeństwo sprawiły, że z pięknego anioła zmienił się w diabła. Dlatego każdy, kto idzie w kierunku pychy i nieposłuszeństwa, idzie w stronę szatana”.

Odmawiajcie zawsze Różaniec
Kiedy krótko przed śmiercią, zapytano o. Pio, co miałby ważnego do przekazania ludziom, odpowiedział: „Chciałbym zaprosić wszystkich grzeszników z całego świata, aby kochali Matkę Bożą. Odmawiajcie zawsze Różaniec. I odmawiajcie go tak często, jak tylko możecie. Szatan stara się zawsze zniszczyć tę modlitwę, ale to mu się nigdy nie uda. To jest modlitwa tej, która króluje nad wszystkim i wszystkimi. To ona nauczyła nas modlić się na różańcu, tak jak Jezus nauczył nas mówić: Ojcze nasz”.

Aleksandra Polewska-Wianecka

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!