TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 05 Grudnia 2020, 00:45
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Rodzina według Bożego zamysłu

Rodzina według Bożego zamysłu

Rodzina oparta na małżeństwie mężczyzny i kobiety to podstawowe środowisko człowieka - mówił 26 września bp Stanisław Napierała w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu podczas XXV Pielgrzymki Rodzin Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

W homilii Celebrans ubolewał, że we współczesnych czasach ludzie odchodzą od zamysłu Boga i powołania rodziny. - Jak ludzie odwrócą się od Boga to cały porządek pogrąża się w zamęcie i chaosie. Ludzie tworzą swoje prawo, ale bez Boga, bez prawa fundamentalnego, jakie jest zapisane w Bożych przykazaniach zaczynają się gubić, ulegać różnym swoim słabościom, skłonnościom, pomysłom, poglądom i pojawiają się dziwne propozycje, które stają się niekiedy prawem. Ale to prawo zupełnie godzi w rodzinę, mam na myśli te różne związki partnerskie osobników tej samej płci – powiedział pierwszy Biskup kaliski. Stwierdził, że najbardziej cierpią na tym dzieci. - Najbardziej dzieci są pokrzywdzone, bo one powinny pojawić się w środowisku, którym jest rodzina oparta na małżeństwie mężczyzny i kobiety. Tam powinny znaleźć odpowiednie warunki, ciepło, być po prostu u siebie. W tych dzisiejszych różnych poglądach, niby nowoczesnych, postępowych to wszystko ginie, dzieciom dzieje się krzywda, bo to wyciska piętno na ich człowieczeństwie, to pozostanie w pamięci i w różny sposób będzie się objawiać – zaznaczył Duchowny.
Dziękował członkom Stowarzyszenia Civitas Christiana za zaangażowanie na rzecz rodziny. - Wiele udało się wam w tym apostołowaniu na rzecz małżeństwa i rodziny według Bożego zamysłu. Niech tak będzie dalej. Coraz trudniej nam, ale nie może zabraknąć tej mądrości odnośnie małżeństwa i rodziny, bo przez rodzinę opartą na małżeństwie mężczyzny i kobiety idzie droga każdego człowieka, idzie droga społeczeństwa, idzie droga państwa. To jest fundament. Jak zabraknie rodziny to wszystko pogrąży się w zamęcie – wskazywał Biskup kaliski senior. Zachęcał wiernych, aby modlili się za przyczyną św. Józefa. - Jesteśmy u św. Józefa, który jest opiekunem rodziny naszego Zbawiciela, który jest nazwany podporą rodzin, który jest uważany za ozdobę życia rodzinnego. Św. Józefie pomóż nam, ażeby te pragnienia, by pomagać rodzinie były wsparte twoim skutecznym orędownictwem u Jezusa, który tobie niczego nie odmówi – powiedział bp Stanisław. Po Komunii św. Ks. Biskup zawierzył św. Józefowi wszystkich pielgrzymów, wśród których były także dzieci pierwszokomunijne z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pogrzybowie, pielgrzymka mężczyzn z parafii św. Jana Ewangelisty z Paczkowa z diecezji opolskiej i grupa różańcowa mężczyzn z parafii św. Jana Bosko z Lubonia z archidiecezji poznańskiej.
Inicjatorem organizowania ogólnopolskich pielgrzymek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana był przed 25 laty Marian Rybicki, przewodniczący zarządu kaliskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Ewa Kotowska-Rasiak

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!