TELEFON DO REDAKCJI: 62 766 07 07
Augustyna, Ingi, Jaromira 20 Października 2021, 16:04
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Relikwie pielęgniarki

Relikwie pielęgniarki

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego do parafii pw. Najświętszego Zbawiciela uroczyście wprowadzono relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej.

Najpierw zrodził się pomysł, a potem możliwość sprowadzenia relikwii. Okres starania się poprzez odpowiedni wniosek do księdza, który był m.in. postulatorem w sprawie działań na rzecz uznania heroiczności cnót bł. Hanny Chrzanowskiej. To osoba, która swoją pionierską pracą dokonała tego, co do dzisiaj promieniuje miłosierdziem wobec chorych, zwłaszcza tych, którzy w swojej chorobie często są w stanach wymagających niemałego trudu. Potrafiła do tego zjednać wokół siebie spore grono osób, które zrozumiały to, co sama chce osiągnąć w działaniu i co może wymagać od nich, aby podobnie czynili i jeszcze zapraszali do tych dzieł nowe osoby.
Hanna Chrzanowska to polska pielęgniarka, działaczka charytatywna, pisarka, pedagog, instruktorka i prekursorka pielęgniarstwa rodzinnego, domowego i parafialnego, wiceprzewodnicząca oraz członek Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Zawodowych, naczelna redaktor czasopisma Pielęgniarka Polska, współorganizatorka Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sprowadzenia relikwii, jak i do tego, żeby to wydarzenie odbyło się w naszej parafii. Dziękuję wszystkim sponsorom, dziękuję Zarządowi Diecezjalnemu Akcji Katolickiej za wszelką pomoc, ks. dziekanowi Rafałowi Mielcarkowi za przewodniczenie Mszy św. i symboliczne wprowadzenie relikwii, ks. proboszczowi Henrykowi Lemke za podjęcie starań o całą uroczystość, ks. Marcinowi Jurdze za piękne słowa, w których połączył Niedzielę Miłosierdzia z miłosierdziem czynionym przez bł. Hannę. Jesteśmy dumni z posiadania tych relikwii. Wszystkich zachęcam do modlitwy za jej wstawiennictwem.


Ireneusz Reder

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!