TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 01 Grudnia 2020, 09:26
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Prowadźcie ludzi do nieba

Prowadźcie ludzi do nieba

– Zadaniem kapłana jest prowadzenie ludzi do nieba - mówił bp Stanisław Napierała, który 28 maja przewodniczył Mszy św. z kapłanami obchodzącymi 10. rocznicę święceń kapłańskich.
Ks. prałat Jacek Plota witając Ks. Biskupa i kapłanów podkreślał, że w tym roku obchodzona jest 150. rocznica ogłoszenia przez papieża Piusa IX św. Józefa patronem Kościoła powszechnego. W homilii pierwszy Biskup kaliski zaznaczył, że zgromadzeni kapłani 27 maja świętowali 10. rocznicę święceń, a on tego samego dnia obchodził już 59. rocznicę. Odwołując się do fragmentu modlitwy arcykapłańskiej Pana Jezusa w Wieczerniku wskazywał, że kapłan zawsze powinien być zjednoczony z Chrystusem. - Wy uczestniczycie w kapłaństwie Chrystusa. Kościół mówi o kapłanie, że to jest drugi Chrystus. To jest wasza wielkość, wasza godność – akcentował Celebrans. Ubolewał, że wielu ludzi żyjących we współczesnych czasach chce wyrzucić kapłana z życia publicznego i społecznego. - Dzisiejszy świat odwrócił się od Boga. Ateizm w formie zeświecczenia wlewa się w sposób myślenia ludzi. Jest coraz więcej takich, którzy nie tylko w Boga nie wierzą, ale z Nim walczą. Będą was wyrzucać z przestrzeni publicznej, bo wy jesteście posłani po to, aby ludziom mówić o Bogu – wskazywał Kaznodzieja. Wskazał, że nawet katolicy zapominają, że Kościół jest jednością Bosko-ludzką. - Dziś z ubolewaniem trzeba powiedzieć, że wielu również tych, którzy nazywają siebie katolikami, a także i duchownych zapominają o tym misterium Kościoła, o tej jedności Bosko-ludzkiej, a Kościół sprowadzają jedynie do społeczności widzialnej, jednej z wielu społeczności, które istnieją na ziemi. Jest bólem bólów to, gdy mówią o Kościele same złe rzeczy, a nie dostrzegają, że mówią źle ostatecznie o Chrystusie. Oni nie wiedzą czym jest Kościół, a to jest ta jedność, o którą modlił się Jezus Chrystus w Wieczerniku, „aby wszyscy stanowili jedno” – tłumaczył Biskup kaliski senior.
Podkreślał, że zadaniem kapłana jest prowadzenie ludzi do nieba. - Naszym powołaniem jest niebo. Każdy z was jest powołany do nieba i pierwszy musi się troszczyć, aby był w niebie, żeby czasem przepowiadając innym radosną Ewangelię o powołaniu do nieba, sam nie stawił siebie poza niebem. Zadaniem naszym jest prowadzić ludzi do nieba. Po to jesteśmy kapłanami. Ksiądz jest po to, żeby był współpracownikiem Boga w sprawach najświętszych, a tą sprawą najświętszą jest współdziałanie z Bogiem w zbawianiu ludzi – powiedział bp Napierała.

Ewa Kotowska-Rasiak

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!