TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 08 Lipca 2020, 05:32
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Pojemnik z kartonu

Pojemnik z kartonu

„Przydasie”- słowo, które nie występuje w oficjalnym języku polskim, ale prawdopodobnie jest jednym z ulubionych słów rękodzielników. Rzeczy, które odkładamy z myślą o bliżej niekreślonym: kiedyś. Aby zapobiec nadmiernemu zbiorowi tych „przydasi” przygotowałam pojemnik na biurko z mocnym postanowieniem: więcej na pewno się nie przyda.
Od dawna planowałam taki zrobić, ale nie do końca byłam przekonana, że będzie dobrze wyglądał. Wiadomo, obraz, który powstanie w głowie nie zawsze odpowiada realnym możliwościom. I muszę przyznać, że ten pojemnik wyszedł lepiej niż się spodziewałam. Gruby sznur ozdobił i wzmocnił karton. Całość jest stabilna i trudno uwierzyć, że została zrobiona na bazie kartonowego pudełka. Taki organizer dobrze będzie wyglądał w łazience z przyborami toaletowymi. Stabilnie utrzyma książki czy gazety. Jeśli wykończymy go tkaniną wodoodporną może być nawet osłonką na doniczki.

Do przygotowania pojemnika potrzebne będą:

kartonowe pudełko
sznur jutowy lub inny
klej na gorąco
tkanina, najlepiej grubsza

Sznur, który widzicie na zdjęciu ma średnicę 15 mm. Jego grubość należy dobrać do wielkości i grubości kartonu. Duży wybór sznurów jest w sklepach budowlanych. Przykleiłam go do kartonu za pomocą kleju na gorąco. Do uszycia wyściółki potrzebujemy 2 kawałków tkaniny. Pierwszy, który będzie bokami pudełka, o długości obwodu pudełka plus 2 cm na zszycie. Obwód pudełka mierzymy po zewnętrznej stronie, po naklejeniu sznurka. Szerokość tego kawałka to wysokość pudełka plus około 8-10cm.
Drugi kawałek tkaniny to dno pudełka. Ten pierwszy, długi pasek zszywamy tak, aby powstała obręcz, a następnie obszywamy nim drugi kawałek tkaniny, który stanowi dno. Otwartą stronę podwijamy podwójnie i przyszywamy.

Opracowanie i zdjęcie
Karolina plebańska
dwatalenty.blogspot.com

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!