TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 31 Marca 2020, 17:37
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Pielgrzymka do św. Faustyny

Pielgrzymka do św. Faustyny

Osoby konsekrowane z diecezji kaliskiej modliły się 6 kwietnia w sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich (diecezja włocławska) i odwiedziły dom rodzinny świętej w Głogowcu.
Pielgrzymka odbyła się w ramach dnia skupienia, który przeżywany był pod hasłem „Posłani, aby świadczyć, poznacie ich po owocach. Owoce Ducha Świętego w naszym życiu”. Spotkanie rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu, po której konferencję wygłosił ks. Janusz Kowalski, kustosz sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Duchowny opowiadał o tym jak narodziło się powołanie Helenki Kowalskiej. Wskazywał, że święta w „Dzienniczku” podpisywała się s. Maria Faustyna Kowalska od Najświętszego Sakramentu. – To jest klucz do zrozumienia jej duszy, jej posłannictwa, jej zakochania się w Panu Bogu. Od najmłodszych lat zakochana była w Chrystusie obecnym w Najświętszym Sakramencie. To jej powołanie w wieku siedmiu lat dokonało się w czasie nieszporów właśnie przed Najświętszym Sakramentem – stwierdził ks. Kowalski. Mszy św. przewodniczył ks. kanonik Michał Kieling, delegat biskupa kaliskiego ds. życia konsekrowanego, który w homilii cytując fragmenty „Dzienniczka” wskazał, że s. Faustyna jest wzorem życia chrześcijańskiego dla każdego człowieka, gdyż jej życie było głęboko zjednoczone z Chrystusem, który przez krzyż przyniósł światu zbawienie i dar Bożego miłosierdzia. - Jesteśmy wezwani, abyśmy byli apostołami Bożego miłosierdzia, abyśmy pomimo tego, że widzimy w świecie tak wiele przeciwności albo nawet czasami zdeklarowanego grzechu, tak wiele zła w sferze publicznej czy społecznej, potrafili świadczyć o tym, że Bóg jest miłosierny – powiedział ks. Kieling.
Po Mszy św. siostry zakonne przeszły w pielgrzymce do domu rodzinnego s. Faustyny Kowalskiej w Głogowcu. Spotkanie zakończyło się odmówieniem Koronki do Bożego miłosierdzia w kaplicy Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Świnicach Warckich.


Ewa Kotowska-Rasiak

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!