TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 28 Maja 2020, 04:25
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Opowieść o miłości

Opowieść o miłości

Nowa płyta zatytułowana „Opowieść o miłości”, która jest projektem muzycznym kaliskiej Fundacji „Uwierz Miłości”.


Fundacja powstała z fascynacji tajemnicą małżeństwa i rodziny oraz pasji do pięknej muzyki. Jej nazwa odwołuje się do słów z Pierwszego Listu św. Jana (1J 4,16) i podkreśla, że „Bóg jest miłością”. On stworzył nas, byśmy mogli żyć w relacji przepełnionej Jego obecnością. Uwierzyć Bożej miłości, to przyjąć ją i pozwolić jej przekształcać wszystkie obszary naszego życia, aby doświadczać prawdziwego pokoju i radości. Założyciele fundacji wyrastają z duchowości Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre”. - Naszą misją jest wszechstronna pomoc małżeństwu i rodzinie w oparciu o antropologię chrześcijańską oraz wymagania wynikające z nauczania Kościoła katolickiego. Pragniemy przyczyniać się do budowania w społeczeństwie klimatu przyjaznego małżeństwu i rodzinie, promować wartości rodzinne oraz towarzyszyć małżeństwom i rodzinom przeżywającym kryzysy. Kolejnym naszym celem jest wspieranie i promocja kultury chrześcijańskiej szczególnie w obszarze muzyki. Chcemy, aby głębia przesłania ewangelicznego i piękno muzyki docierały do serc słuchaczy i otwierały ich na Bożą miłość - mówią przedstawiciele wspólnoty.


Boże granie
Nazwany tak projekt, dojrzewał od wielu lat, a zrodził się z kontemplacji Słowa Bożego i modlitwy. - W tej przestrzeni pełnej zachwytu nad głębią Bożej miłości, pojawiały się słowa i dźwięki i powstawały kolejne utwory muzyczne, którymi dzieliłyśmy się z najbliższymi – zdradzają autorki tekstów Ola Lucińska i Lila Mordzak. Marzyły one o tym, by móc je usłyszeć w pięknych, harmonijnych aranżacjach.
Aleksandra od 2003 roku należy do Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre”, gdzie poznała i zachwyciła się Pismem Świętym. W 2009 roku ukończyła Studium Świeckich Współpracowników Duszpasterstwa w Instytucie Teologicznym w Częstochowie. Jest też absolwentką Wydziału Studiów nad Rodziną Uniwersytetu kard. Stefana Wyszyńskiego. Lilianna, siostra Oli, od 17 lat także angażuje się we wspólnocie „Mamre”, w której wraz z mężem działają m.in. w diakonii wychowawczej. Jest absolwentką Wydziału Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Studium Świeckich Współpracowników Duszpasterstwa w Instytucie Teologicznym w Częstochowie.
Zaczerpnięte z Pisma
Do realizacji projektu fundacja zaprosiła Jakuba Tomalaka, który zgodził się zostać producentem muzycznym, oraz znanych artystów chrześcijańskiej sceny muzycznej. I tak owocem tej współpracy jest płyta, na której znajduje się 12 utworów. - Pragniemy przez nie podzielić się z wami radością jakiej doświadcza człowiek, gdy odkrywa, że jest kochany przez Boga - dodaje jedna z autorek tekstów, podkreślając, że nasza duchowa codzienność zakorzeniona jest zarówno w sakramentach, jak i medytacji biblijnej. - Rozważanie Słowa Bożego jest dla nas źródłem nadziei, siły i radości. Niektóre fragmenty Pisma Świętego wywierają na nas wyjątkowe wrażenie. To te, w których Bóg zapewnia o wielkiej miłości do człowieka, miłości, która daje życie, przebacza, ratuje od zła, grzechu i śmierci, zawsze czeka i nigdy się nie kończy. W tych pięknych, pełnych głębi tekstach biblijnych Bóg ukazuje się jako Ten, który się wzrusza, płacze, tęskni, cierpi, a nawet jest zazdrosny, dlatego, że kocha. Ciągle odkrywamy niezwykłą aktualność Pisma Świętego, którego słowami żywy Bóg, pragnący uszczęśliwić człowieka, przywołuje go do siebie i przemawia do niego w każdej sytuacji, na każdym etapie życia, oczekując odpowiedzi - mówią siostry Ola i Lila. W utworach wykorzystano fragmenty Pisma Świętego. Twórcy płyty „Opowieści o miłości” zdradzają, że podczas słuchania utworów usłyszymy wołanie Boga i odpowiedź człowieka.
- Najpełniej na to wołanie odpowiedziała Najświętsza Maryja Panna, dlatego szczególnie za nią chcemy Panu Bogu podziękować, wraz z nią wyśpiewując nasze uwielbienie, radość i miłość do Niego. Wierzymy, że piękno melodii, aranżacji i wykonania utworów pomogą zanieść słowa miłości do tych, którzy na nie czekają, którzy „mają uszy do słuchania” i pozwolą się porwać Jedynemu, który kocha prawdziwie i do końca, a Jego miłość jest potężniejsza niż śmierć – podkreśla autorka tekstów. Natomiast Jakub Tomalak stwierdza, że praca z Lilą i Olą była dla niego wyzwaniem. - Po otrzymaniu nagrań demo z partiami wokalnymi a cappella zabrałem się za opracowanie muzyczne. Kierując się sugestiami autorek chciałem jak najbardziej podkreślić natchniony charakter melodii. Cały więc proces tworzenia podzielony został na kilka osób, a do każdego należał inny etap. Wymagało to od nas postawy pokory tak by ostatecznie służyć Słowu. Teraz to właśnie Słowo zawarte w dźwiękach pieśni i piosenek oddajemy Kościołowi, wierząc, że będzie motywowało jego modlitwę – zdradza Jakub.
- Zapraszamy was, abyście wsłuchali się z nami w tę najpiękniejszą opowieść. Niech Oblubieniec zaśpiewa w waszych sercach o swojej miłości – zachęcają twórcy projektu. Spośród innych wykonawców na płycie będziemy mogli usłyszeć m.in. Beatę Bednarz, Gabi Gąsior, Agnieszkę Musiał, Michała Gasza, Tomka Kamińskiego, Adama Krylika, Rafała Maciejewskiego i ks. Krystiana Sacharczuka.


Arleta Wencwel

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!