TELEFON DO REDAKCJI: 62 766 07 07
Augustyna, Ingi, Jaromira 20 Października 2021, 14:16
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Okno wiary nr. 17-18

XVII-XVIII numer „Okna Wiary” - kwartalnika „Opiekuna”, w którym rozmawiamy z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie, kulturze i historii

Temat numeru: Sympozjum józefologiczne

Św. Józef przez swoją pracę cieśli troszczy się bez wątpienia o byt materialny swojej rodziny, ale jego praca nie jest celem samym w sobie. Jan Paweł II nazywa to prymatem życia duchowego, co oznacza, że praca jest wpisana we współpracę z dziełem zbawczym Boga i staje się niejako rzeczą świętą, sposobem modlitwy i uświęcenia dla ojca. Niestety w naszych dążeniach materialnych brakuje roztropności i ducha ubóstwa, którym przecież cechowało się życie Świętej Rodziny.
Ks. Marcin Wiśniewski, Najważniejsze zagadnienia teologiczne w pracach Polskiego Studium Józefologicznego

Nowa fala prześladowań dotknęła spirytuałów za rządów Jana XXII. Papież potraktował zwolenników radykalnego ubóstwa jak wrogów Kościoła i potępił ich jako heretyków, wzywając do walki z nimi wszystkich chrześcijan. Poważny cios zadał też franciszkanom prawowiernym, których kapituła uczestnicząc w sporze z dominikanami na temat ubóstwa, przyjęła za należące do depozytu wiary twierdzenie, że Chrystus i Apostołowie nie posiadali żadnej własności.
Ks. Piotr Jaroszkiewicz, Kryzys w zakonie św. Franciszka w XIII i XIV wieku

„Prawdopodobnie ocalił mi życie” – napisał o Janie Dobraczyńskim Michał Głowiński, pisarz i literaturoznawca pod koniec lat 90. XX wieku. A Irena Sendlerowa twierdziła, że przyszły pisarz mógł uratować nawet 500 żydowskich dzieci. Legendarna kierowniczka referatu dziecięcego „Żegoty” współpracowała w czasie okupacji z Dobraczyńskim i doskonale wiedziała na jaką skalę działał w ratowaniu najmłodszych.
Aleksandra Polewska, Ojciec „Cienia Ojca”

„OKNO WIARY” to kwartalnik Dwutygodnika Diecezji Kaliskiej „Opiekun”, w którym rozmawiamy z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii. Nasze okno znajduje się „na parterze” i treści, którym się z niego przyglądamy, są przekazywane prostym, zrozumiałym dla wszystkich językiem. Jesteśmy otwarci na nowych autorów i chętnie przyjmiemy wszelkie sugestie i propozycje.
Ks. Andrzej Antoni Klimek – redaktor naczelny

zamowienia@opiekun.kalisz.pl

Pośród wszystkich nabywców kwartalnika, którzy prześlą swoje dane na powyższy adres, bądź zakomunikują je telefonicznie 62 766 07 17, będzie wylosowana osoba, której redakcja ufunduje atrakcyjną wycieczkę.

Galeria zdjęć

Zamów książkę

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!