TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 08 Kwietnia 2020, 16:22
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Najtrudniej jest zgodzić się z samym sobą…

Najtrudniej jest zgodzić się z samym sobą…

Zgoda nie jest jednoznaczna, nie ma tylko jednej cechy. Jest bardzo złożona i elastyczna. Wymaga kompromisów, bycia tolerancyjnym, lubienia (a nawet i kochania), szanowania, dbania, unikania gniewu… to tylko kilka cech, które wpływają na istnienie zgody lub jej brak. Jak więc żyć w ten sposób z samym sobą?

Jest to o tyle trudne, ponieważ w przypadku braku zgody nie mamy na kogo zwalić winy. Zawsze przecież można powiedzieć o drugiej osobie, tudzież grupie, że utrudnia nam poprawne relacje. A co jeśli sami z sobą nie potrafimy wytrzymać? Czy to jest możliwe? Jest. Doskonałym przykładem jest autodestrukcja w różnych postaciach działań. Zazwyczaj niestety nienawiść do świata i bycie nieszczęśliwym powoduje, że człowiek przelewa frustracje i kieruje zemstę na siebie. Bo ma siebie najbliżej, pod ręką, nie usłyszy od nikogo pretensji, że się na nim wyżywa… Czy można poskarżyć się na własne ja? Nieszczęście krzyczy do otoczenia i pragnie być zauważone, chce pomocy. Świadomość lub nieświadomość – nie zawsze osoba w pełni zna cel destrukcyjnego zachowania. Jak kochać świat, skoro nie kocha się samego siebie? 

Nie kocha się tylko dlatego, że ktoś jest fizycznie piękny, ma dobre wykształcenie, dużo pieniędzy, super znajomych, ma piękny dom, piękne auto, czy jest sławny. Jeśli nawet ktoś uważa, że z tych powodów kocha, to zwyczajnie obrzydliwie kłamie, albo jest niespełna rozumu. 

Życie jest trudne. Jeśli go nie lubimy, to może najpierw trzeba polubić siebie?

Kasia Smolińska
jocasia@poczta.fm

 

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!