TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 06 Kwietnia 2020, 07:06
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Na świeczniku 19(349)

16.09.11

Na świeczniku 19(349)

Coraz trudniej w naszych czasach zmobilizować ludzi, aby opuścili domowe pielesze, gdy nie jest to absolutnie konieczne. A jeżeli dodatkowo jest to związane z długą i męczącą podróżą autokarem, za który trzeba przecież zapłacić i powrót jest planowany późną nocą, to zdajemy sobie sprawę, że mamy do czynienia z zadaniem niemal niewykonalnym. Gdyby jeszcze chodziło o wypoczynek, albo inną gratyfikację... A jednak istnieją osoby zdolne porwać tłumy i są ludzie, dla których wspólna modlitwa jest wystarczającą gratyfikacją, aby podjąć każdy trud.

Przykładem niech będą pielgrzymki organizowane przez ojca Tadeusza Rydzyka, czy to na Jasną Górę, czy do Świętego Józefa w Kaliszu, czy do Torunia, bądź jakiegokolwiek innego miejsca, gdzie charyzmatyczny zakonnik zaprasza Rodzinę Radia Maryja. Jak wielu ludzi pozwala się „uwieść’ mieliśmy kolejny przykład w Kaliszu, ponieważ 1 września miała miejsce szósta już Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Świętego Józefa. Poświęcamy aż 6 stron naszego wydania temu wydarzeniu. Rozpoczynamy od zamieszczenia integralnego tekstu poetyckiej homilii księdza biskupa Józefa Zawitkowskiego „Całe życie was szukałem” (s. 14-15), który, jak zawsze, wzruszył i poruszył serca słuchaczy przepiękną polszczyzną i miłością, jaką wkłada w swoje przepowiadanie. Dalej zamieszczamy relację pióra Arlety Wencwel z przebiegu całego spotkania, na które złożyło się między innymi wprowadzenie relikwii błogosławionego Jana Pawła II, który dołączył do grona innych świętych wykazujących się szczególną troską o życie i rodzinę, a którzy już są obecni w bazylice św. Józefa w znaku relikwii: „Rodzina Radia Maryja u Świętego Józefa” (s. 16-17). I wreszcie nasz Naczelny zastanawia się „Dlaczego ich nie lubią?” (s. 18-19) i chodzi o niemal zoologiczną niechęć często prezentowaną w stosunku do Radia Maryja, jego twórców i słuchaczy. Mamy w naszym kraju tyle różnych postaci obecnych w życiu publicznym, które swoim zachowaniem, kłamstwami, bluźnierstwami i innymi postawami, aż ,,się proszą” o niechęć i ostracyzm, a tymczasem funkcjonują w przestrzeni społecznej bez najmniejszych przeszkód. Natomiast Radio Maryja i jego słuchacze, nie wiedzieć dlaczego, ciągle komuś przeszkadzają. Gdzie tkwią przyczyny?

W obecnym numerze „Opiekuna” informujemy również szeroko o dwóch kościołach z terenu naszej diecezji, które zostały podniesione do rangi sanktuariów. Chodzi o świątynie w Mikstacie i o tę na Pólku pod Bralinem, szczegóły znajdziecie na s. 4-5.

Życzymy miłej lektury.

 

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!