TELEFON DO REDAKCJI: 62 766 07 07
Augustyna, Ingi, Jaromira 20 Kwietnia 2024, 05:54
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Na świeczniku 14(344)

06.07.11

Na świeczniku 14(344)

Wiemy, wiemy, czas wakacji to również odpoczynek od drukowanego, ale ponieważ czytelnictwo w narodzie nie stoi najlepiej, to może podczas wypoczynku dobra lektura nie zaszkodzi? Staramy się w letnich wydaniach towarzyszyć naszym Czytelnikom w nastroju relaksu, a wręcz proponujemy kilka ciekawych rozwiązań na najbliższe tygodnie.

Zacznijmy jednak od tego, co już za nami, czyli od szóstej edycji Festiwalu Życia Abba Pater, która miała miejsce w Kaliszu. Po co ten festiwal? Otóż, żyjemy w takich czasach, kiedy trzeba przypominać światu a rzeczach elementarnych: czym jest prawdziwa rodzina i dlaczego musi być ona oparta na małżeństwie mężczyzny i kobiety; że każde życie ludzkie jest jednakowo ważne i człowiek, który ma rozum i serce, nawet jeśli nie ma wiary, nie może się pogodzić z tendencją promującą abolicję kary śmierci dla najgorszych nawet zbrodniarzy (i dobrze, bo tylko Bóg jest Panem Życia, przynajmniej dla nas wierzących) a odmawiającą prawa do życia bezbronnemu dziecku w łonie matki. I chcemy o tym przypominać w rodzinnej atmosferze uwielbienia Boga. Jak to się udało tym razem, kiedy festiwal Abba Pater został połączony z Diecezjalnym Forum Młodych? Czytajcie wewnątrz numeru (s. 9-11), ale że nasza modlitwa przyniosła pierwsze owoce świadczy fakt zaaprobowania projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji do dalszych prac w naszym parlamencie.

Zawsze mamy nadzieję, że podczas wakacji nasi Czytelnicy będą mieli więcej czasu na czytanie i to nie tylko „Opiekuna”, w związku z czym proponujemy letni cykl spotkań literackich z różnymi autorami, do których książek będzie można sięgnąć. Spotkania te rozpoczynamy materiałem Aniki Djoniziak o Wandzie Półtawskiej, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – „Co kryje tajemnica księżyca, czyli rzecz o Wandzie Półtawskiej i Janie Pawle II” (s. 18-19). Jednakże, jak co roku, pragniemy też zaproponować aktywny wypoczynek. Ponieważ w latach poprzednich opisywaliśmy podróże do krajów dość odległych (biorąc pod uwagę, że nasz naczelny znowu coś kombinuje, prawdopodobnie nie zabraknie ich i w tym roku, począwszy od sierpnia), tego lata pragniemy Wam zaproponować miejsca, które znajdują się na terenie naszej diecezji i są naprawdę godne polecenia ze względu na walory historyczne czy przyrodnicze. Takim miejscem łączącym obie te atrakcje jest Antonin, do którego zapraszamy w pierwszym materiale z cyklu: „Pięknie i Blisko” zatytułowanym „Piękne lasy, zakochany Chopin i Radziwiłłowie”(s. 16-17). Przypominamy również, że na naszej stronie internetowej możecie znaleźć galerie fotograficzne ubogacające niektóre artykuły.

Życzymy miłej lektury, najlepiej na łonie natury. 

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!