TELEFON DO REDAKCJI: 62 766 07 07
Augustyna, Ingi, Jaromira 28 Marca 2024, 10:00
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Myjka ze sznurka konopnego

Myjka ze sznurka konopnego

Witajcie drodzy Czytelnicy, w ostatnim odcinku serii „Dwa Talenty Karoliny”. Czy Karolinie skończyły się pomysły albo co gorsze, talenty? Nic podobnego! Wśród rękodzielników panuje nie zdiagnozowany jeszcze „syndrom niespokojnych rąk” i taka sytuacja po prostu nie ma miejsca.

Moje ręce i głowa regularnie dziergają, szyją, malują, murują, stemplują i szlifują, korzystając z umiejętności i technik, którymi przez prawie dwa lata dzieliłam się na łamach „Opiekuna”. Jest dużo nowych rzeczy, które mogłabym zrobić, ale nie potrzebuję ich. Wiele razy pisałam, że wykonuję rzeczy, których potrzebuję ja lub moi najbliżsi i to się nie zmieniło. Nie czułabym się dobrze robiąc coś wyłącznie na potrzeby artykułu i odkładając w czeluściach piwnicy i szaf. Dlatego właśnie piszę dziś: do zobaczenia, bo mam nadzieję spotkać się czasem z Wami na stronach tej gazety.
Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za uwagę. Karolina.

Myjki ze sznurka konopnego, widoczne na zdjęciu, wykonałam na drutach 5 mm, ale równie dobrze można je zrobić na szydełku. Sznurek łatwo kupić w sklepach budowlanych lub pasmanterii, można także użyć sznurka jutowego, który jest bardziej miękki. Większa myjka jest rozmiaru 15 cm na 11 cm (nabrałam 20 oczek), mniejsza 11 cm na 10 cm (nabrałam 15 oczek). Wykonałam je najprostszym ściegiem francuskim, czyli na prawej i lewej stronie oczka prawe. Pierwszego oczka w rzędzie nie przerabiałam, przekładałam tylko na drugi drut z nitką trzymaną z przodu. Na końcu zrobiłam szydełkiem zawieszkę, która ułatwia suszenie. Dlaczego warto pomyśleć o naturalnej myjce zamiast gąbki? Ma ona właściwości antybakteryjne, antygrzybicze i antyodorowe. Jeśli o nią zadbamy będzie służyła około 2 miesięcy, po czym może zostać skompostowana. Aby ją odświeżyć najłatwiej włożyć ją do zmywarki lub wygotować przez 15 minut, w pralce może zanieczyścić resztę rzeczy drobnymi „nitkami”. Czy jest równie wygodna w użyciu jak gąbka? To kwestia przyzwyczajenia, ja używam jej od kilku dni i nie jest dla mnie problemem. Po prostu warto spróbować.

Opracowanie i zdjęcie Karolina plebańska dwatalenty.blogspot.com

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!