TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 08 Kwietnia 2020, 18:12
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Mój fragment z dzienniczka św. Faustyny - (Dz. 1182)

Mój fragment z dzienniczka św. Faustyny

Córko moja, napisz, że im większa nędza, tym większe ma prawo do miłosierdzia Mojego, a namawiaj wszystkie dusze do ufności w niepojętą przepaść miłosierdzia Mojego, bo pragnę je wszystkie zbawić. Zdrój miłosierdzia Mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu dla wszystkich dusz - nikogo nie wyłączyłem (Dz. 1182).

Ufność jest najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na przyjęcie największego skarbu, jakim jest miłosierna miłość Boga. Być wierzącym, to znaczy bezgranicznie ufać Bogu. Im dusza więcej zaufa, tym więcej otrzyma. Pan Jezus uświadamia nam, abyśmy z ufnością rzucili się w Jego ramiona, bo niepojęta jest przepaść Jego miłosierdzia. Miłosierdzie jest darem, który otrzymujemy od Boga. Jak każdy dar, może on być przyjęty lub odrzucony. Decyzja ta należy do nas i musimy ją podjąć sami. Pan Jezus przez św. Faustynę daje nam prostą receptę. Tak jak lekarz , który wypisuje nam receptę na lekarstwa, które pomogą nam wyzdrowieć. My zaś staramy stosować się do zaleceń lekarza.
Pan Jezus obiecuje: „pragnę je wszystkie zbawić”. Bóg stworzył nas, abyśmy odpowiadając miłością na Jego miłość, osiągnęli zbawienie. Kochając nas nieskończenie, aby nas zbawić Syn Boży stał się człowiekiem, wziął na siebie konsekwencje wszystkich grzechów, wszystkie nasze cierpienia fizyczne, psychiczne i duchowe. Co więcej, umarł za nas straszliwą śmiercią na krzyżu i prawdziwie zmartwychwstał. W ten sposób zwyciężył śmierć i odkupił wszystkie nasze grzechy. Ten akt najczystszej miłości i bezgranicznego poświęcenia daje nam pewność, że Bóg nas nigdy nie opuści i zawsze będzie chciał ofiarowywać nam swoje miłosierdzie.
Pisząc to świadectwo chciałabym zwrócić się do wszystkich, którzy jeszcze nie podjęli tej decyzji rozpoczęcia najwspanialszej przygody życia, jaką jest wejście na drogę wiary i całkowitego zaufania Bogu. W praktyce oznacza to codzienną modlitwę, czyli osobisty kontakt z Jezusem i Maryją. Chodzi o dziękczynienie, adorację Najświętszego Sakramentu, konsultowanie wszystkich planów i decyzji życiowych, żal za grzechy i postanowienie poprawy. Aby wierzyć i ufać Bogu, trzeba się szczerze modlić każdego dnia. Zalecam Koronkę do miłosierdzia Bożego, Różaniec, lekturę Pisma Świętego oraz regularne spotykanie się z Jezusem w sakramencie pokuty i Eucharystii. Tylko wtedy człowiek będzie akceptował i wypełniał Bożą wolę oraz szedł drogą do nieba.
Wszystkim jest nam dobrze znany obraz „Jezu, ufam Tobie”. Chcę zwrócić szczególną uwagę na słowo „ufam”. Tak Pan Jezus zwraca się do nas i mówi: „Zaufajcie Mi. Oddajcie Mi swoje troski, zmartwienia, problemy, a Ja nie zostawię was z tym samych”. Może to symbolika, a może nie, że na obrazie w głębi jest ciemne tło i gdyby zabrać postać Jezusa to pozostaje ciemność, nicość, pustka i bezsens.
Na koniec podzielę się wielkim darem i łaską jaką w Roku Miłosierdzia dostałam od Boga. Była to pielgrzymka śladami św. Faustyny, tzn. do miejsca narodzin i chrztu św. Faustyny, miejsca pierwszego objawienia Pana Jezusa w Płocku i do Wilna, gdzie mieszkała siostra Faustyna i  został namalowany obraz Jezusa Miłosiernego.

Maria

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!