TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 08 Kwietnia 2020, 17:29
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Mój fragment z dzienniczka św. Faustyny (1)

Mój fragment z dzienniczka św. Faustyny (1)

 „Wyznał mi szatan, że jestem przedmiotem jego nienawiści. - Powiedział, że: Tysiąc dusz mniej mi robi szkody aniżeli ty, kiedy mówisz o miłosierdziu wielkim Wszechmocnego. Najwięksi grzesznicy nabierają ufności i wracają do Boga, a ja - mówi zły duch - tracę wszystko, ale nadto mnie samego prześladujesz tym niezgłębionym miłosierdziem Wszechmocnego. Poznałam, jak bardzo szatan nienawidzi miłosierdzia Bożego, nie chce uznać, że Bóg jest dobry.”

Dzienniczek św. siostry Faustyny 1167

Drogi Czytelniku,
wybrany fragment z „Dzienniczka” św. s. Faustyny Kowalskiej jest nieczęsto cytowany, a wyraża mocne przesłanie. Współcześnie człowiek przestał nie tylko wierzyć w Boga, ale i w złego ducha. Papież Franciszek, ogłaszając Rok Święty Miłosierdzia, chce nas na nowo zbliżyć do Boga miłosierdzia. Zazdrość i chęć posiadania przyczyniają się do trwałych konfliktów zarówno w rodzinach, zakładach pracy, jak i na całym świecie, rodząc wojny i prześladowania. Chcemy zmieniać świat i innych ludzi, a potrzeba nam zacząć od siebie, od swojego serca i umysłu. Zatem, jeśli chcesz owocnie przeżyć Święty Rok Miłosierdzia:

Spójrz z miłością najpierw na samego siebie jako na dzieło Bożej Miłości. Obdarz miłosierdziem swoje serce wybaczając sobie popełnione zło, przyjmując świadomie swoje własne słabości i to, czego nie akceptujesz w sobie samym…;
Uwierz, że Bóg jest dobry i darzy cię wszechmocą swojego miłosierdzia!, potem wybacz Mu to wszystko, co uważasz za wyraz braku Jego pomocy w twoim życiu. Wybacz Bogu to wszystko, za co Go oskarżasz jako sprawcę twoich nieszczęść i przyjmij Jego miłosierdzie w sakramencie pojednania;
Ogarnij modlitwą wszystkich swoich nieprzyjaciół i tych, którzy prześladują twoich braci w wierze, prosząc Boga dla nich o niebo! Módl się o miłosierdzie Boga dla nich i dla siebie, abyś razem z nimi mógł stać w uwielbieniu przed Jego Obliczem.
Kiedy po swoich upadkach w grzechu sam doświadczysz słodyczy Bożego miłosierdzia, nie będziesz miał już nigdy wątpliwości, że Bóg jest dobry i miłosierny.

s. M. Olimpia Bojarska
Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!