TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 24 Czerwca 2021, 10:24
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Modlitwa za małżonków i rodziny

Modlitwa za małżonków i rodziny

W uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny 19 marca w kościele pw. św. Marcina i św. Stanisława, biskupa w Goszczanowie zgromadzili się małżonkowie, by odnowić przeczenia małżeńskie. Przygotowali się tej uroczystości podczas rekolekcji wielkopostnych poświęconych Opiekunowi Świętej Rodziny.

Św. Józef, patron naszej diecezji jest wzorem między innymi dla mężów i ojców. Wprawdzie Ewangelie poświęcają mu łącznie 26 wierszy, a jego imię wymieniają zaledwie 14 razy, ale jego rola w wychowaniu Jezusa była szczególna. Św. Józef 150 lat temu został ogłoszony patronem Kościoła powszechnego. Obecnie obchodzimy rok jemu poświęcony, a Ojciec Święty Franciszek napisał z tej okazji specjalny List apostolski Patris Corde – ojcowskim sercem - przedstawiając w nim przymioty św. Józefa. Przypomniał o tym w goszczanowskiej świątyni w uroczystość św. Józefa w homilii ks. proboszcz Aleksander Nawrocki. Podczas Mszy Świętej wierni modlili się o świętość małżeństw i rodzin parafii oraz umocnienie wiary dla dzieci. Małżonkowie obecni w świątyni, przypominając sobie dzień swojego ślubu, potwierdzili, że chcą coraz doskonalej miłować się wzajemnie, biorąc za wzór ofiarną miłość Chrystusa, który oddał za nas swoje życie; okazywać sobie coraz głębszy szacunek i żyć w wierności małżeńskiej oraz wspierać się wzajemnie w troskach i radościach, w zdrowiu i chorobie, służąc sobie z serca i modląc się za siebie, aż do końca życia.

Przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych i również uroczystości św. Józefa były trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. dr Marcin Wiśniewski, duszpasterz Domu rekolekcyjnego św. Jana Pawła II w Zmyślonej Parzynowskiej
i koordynator codziennych Marcowych wieczorów ze św. Józefem w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Ks. Wiśniewski swoje rozważania rekolekcyjne poświęcone osobie św. Józefa i rodzinie wygłosił w kościele parafialnym w Goszczanowie i kaplicy w Lipiczu. Rekolekcje zakończyły się Dniem pojednania, podczas którego każdy mógł przystąpić do sakramentu pokuty. - Rekolekcje były cudownym przeżyciem i wyjątkowym spotkaniem. Bardzo jestem szczęśliwy, że mogłem w nich uczestniczyć. Bóg zapłać – podkreślił jeden z uczestników rekolekcji. Ich owocem są nabożeństwa ku czci św. Józefa, które będą odprawiane w parafialnej świątyni w każdy 19. dzień miesiąca.

Parafianie

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!