TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 14 Czerwca 2021, 02:20
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

List do redakcji - Teresa z rodziną

22.07.13

Bogu niech będą dzięki, że na drodze mojej całej rodziny był taki kapłan jak ks. prałat Józef Kwiatkowski. Był proboszczem, w parafii Narodzenia NMP w Chełmcach przez 21 lat. Były to lata naznaczone ciężką pracą, modlitwą i krzyżem, który to sam Bóg wie jaki był ciężki. 30 czerwca odbyło się pożegnanie naszego Ks. Proboszcza, bo odchodził na zasłużony odpoczynek. Ale czy nasz Ksiądz potrafi żyć bez pracy? Chyba nie, bo to przecież Józef! 

Owoce jego pracy pozostały w naszym kościele i obejściu jakże pięknym. Tu jest nasza Matka Boska Siewna – Przyczyna radości – ile było starań naszego Ks. Proboszcza o koronację. Uroczystość, która w 2008 roku zgromadziła tłumy ludzi trwa w naszej świadomości do dziś.

Udzielanie chrztu św. najmłodszym parafianom to była zawsze przepiękna ceremonia. Jego zwrot do Matki – „Matko, oto dziecię Twoje”, a do dziecka - „Dziecko, oto matka Twoja” – wywierało wrażenie. Nie szczędził czasu na spotkania z dziećmi.

Kolędowanie naszego Ks. Proboszcza to były prawdziwe odwiedziny Pasterza. Modlitwa obejmowała wszystkich obecnych i tych, którzy odeszli z domu. Znał po imieniu większość parafian małych i tych sędziwych. Dla wszystkich miał dobre słowo, mądrze potrafił upominać. Wszędzie modlił się z różańcem.

To tylko maleńka cząstka tego, co zasiał i zostawił nasz Ksiądz Prałat w naszej parafii i mojej rodzinie.

Bogu niech będą dzięki za takich kapłanów, za takie powołania. Łzy wylane na pożegnaniu, oby zmieniły się w radość na zasłużonym odpoczynku, w zdrowiu na długie lata życia. Dziękujemy za wszystko dobry Pasterzu.

Teresa z rodziną

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!