TELEFON DO REDAKCJI: 62 766 07 07
Augustyna, Ingi, Jaromira 20 Października 2021, 15:58
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

"Okno Wiary" - nr. 4

01.01.18

IV numer "Okna Wiary" - kwartalnika "Opiekuna",
w którym rozmawiamy z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii.

Temat numeru: Małżeństwo i przygotowanie do sakramentalnego małżeństwa

W numerze m.in:
* OD NARZECZEŃSTWA DO MAŁŻEŃSTWA - ks. Marek Dziewiecki
On i ona nie zawrą małżeństwa przez to tylko, że całymi latami będą się spotykać na randkach, wyjeżdżać razem na wakacje. Jeśli któregoś dnia nie zaczną wprost rozmawiać o swoich zamiarach na przyszłość, że tworzą parę po to, by zawrzeć małżeństwo, to któregoś dnia się rozstaną.

* ŚLUB NAM NIEPOTRZEBNY? - o. Jacek Salij OP
Wiele osób decyduje się na życie bez ślubu uważając, że to tylko „jakiś tam obrzęd”, czy też „urzędowy stempelek”. Jednak autentycznie wierzący katolik nawet nie umie sobie wyobrazić tego, że mógłby nie otworzyć na łaskę sakramentalną tak istotnego wymiaru swojego życia, jakim jest związek małżeński i budowanie rodziny.

* ŚWIĘTY JÓZEF, KTÓRY UCZYMIŁOŚCI - Rafał Porzeziński
Nie ma granic dla rozwoju człowieka. Jeżeli kochasz,i tego uczy nas św. Józef, to nie akceptujesz, ale chcesz ciągłej zmiany dla tego, kogo kochasz. Pragniesz, by on stawał się coraz lepszy, piękniejszy coraz pełniejszy, coraz bardziej męski, coraz bardziej kobiecy - w zależności od tego, jaką płeć dostałeś. To jest tak naprawdę prawdziwa miłość.

* KTÓŻ ZNAJDZIE NIEWIASTĘ MĘŻNĄ? - Mikołaj Kapusta
Po hucznym koncercie chrześcijańskiego rapera leżeliśmy zmordowani na swoich łóżkach. Razem z kumplem, chociaż na koncercie zdarliśmy trochę gardła, wymienialiśmy się myślami o związkach damsko-męskich. Typowe, nocne, męskie pogaduchy.

Ilość stron: 144
Cena: 10 zł

 

 

 

 

Zamów książkę

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!