TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 22 Września 2020, 02:58
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Kowadło i młotek czyli jak pokonać zło

Kowadło i młotek czyli jak pokonać zło

hostia

Dziś opowiem Wam o kolejnym niezwykłym śnie księdza Jana Bosko, świętego, który szczególną opieką otacza dziś z nieba dzieci i młodzież. Otóż pewnej nocy ksiądz Jan zobaczył we śnie łąkę (a pewnie jak już zauważyliście łąka śniła się księdzu Bosko bardzo często), na której bawili się jego wychowankowie. W pewnym momencie jednak, zdrowi i weseli chłopcy zaczęli nieoczekiwanie słabnąć i z tej słabości osuwać się na ziemię. Ktoś mógłby pomyśleć, że małych urwisów poraziła nagle jakaś tajemnicza choroba, ale ksiądz Bosko świetnie wiedział, że to nie żaden wirus zaatakował jego uczniów, ale ich własne grzechy. Mamy jesień, a więc czas kiedy mnóstwo dzieci choruje na grypę. Każdy, kto choć raz w życiu taką grypę przechodził dobrze wie, że to nic przyjemnego. Boli gardło, męczy kaszel, gorączka, nie można nadążyć z wycieraniem nosa, głowa jest tak ciężka, jakby ważyła z 200 kilogramów i wciąż chce się spać. Wyobraźcie więc sobie teraz, że nasza dusza przechodzi przez podobne katusze, kiedy grzeszymy. Grzechy robią z naszą duszą to samo, co grypa z naszym ciałem. Osłabiają ją i niszczą. Chłopcy ze snu Jana Bosko padali na ziemię właśnie dlatego, że ich dusza chorowała od grzechów. Ksiądz Bosko patrzył na to i nie wiedział, co robić. Na szczęście chwilę później pojawiła się obok niego Maryja. I wtedy ksiądz Bosko zapytał ją:
- Czy jest jakieś lekarstwo na ich grzechy? Na zło?
- Jest – odparła Matka Boża.
- Jakie? – chciał wiedzieć kapłan.
- Kowadło i młotek – rzekła.
- Jak to? – zdziwił się ksiądz Jan. – Czy mam kłaść chłopców na kowadle i walić w nich młotkiem?
- Owszem – odpowiedziała Maryja, a ksiądz Jan nie mógł uwierzyć własnym uszom. Matka Boża oczywiście natychmiast dostrzegła jego zdumienie i szybko wyjaśniła, co miała na myśli.
– Młotek oznacza spowiedź – powiedziała. – A kowadło: Komunię Świętą. Trzeba użyć tych dwóch narzędzi.
Tak więc jak widzicie spowiedź i Komunia św. chronią naszą duszę przed chorobami tak samo jak witaminy i ciepłe ubrania przed grypą. Zapamiętajcie to.

Aleksandra Polewska

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!