TELEFON DO REDAKCJI: 62 766 07 07
Augustyna, Ingi, Jaromira 24 Września 2021, 23:12
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Komunikat Biskupa Kaliskiego w związku z 25-lecia święceń biskupich bpa Teofila Wilskiego

Komunikat Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka w związku z jubileuszem 25-lecia święceń biskupich Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Teofila Wilskiego

W najbliższy piątek, 8 maja, jako Kościół Kaliski pragniemy otoczyć szczególną modlitwą i wyrazić naszą wdzięczność wobec osoby Księdza Biskupa Teofila Wilskiego, który w tym dniu będzie obchodził jubileusz 25-lecia święceń biskupich, natomiast 11 czerwca 60. rocznicę święceń kapłańskich.

Ksiądz Biskup Teofil przez 16 lat pełnił w diecezji kaliskiej posługę biskupa pomocniczego, a od dziewięciu lat, jako biskup emeryt, nadal niestrudzenie służy Kościołowi swoim doświadczeniem, posługą duszpasterską na miarę sił i możliwości, cierpieniem i modlitwą.

Ze względu na stan epidemii i obostrzenia sanitarne nie możemy wspólnotowo podczas uroczystej celebracji podziękować biskupowi Teofilowi za lata jego wiernej służby pasterskiej. Proszę zatem, aby w każdej Mszy św. sprawowanej w parafiach w dniu 8 maja br. w modlitwie wiernych uwzględnić specjalne wezwanie dziękczynno-błagalne w intencji Czcigodnego Jubilata. Niech ta intencja towarzyszy nam także podczas nabożeństw majowych i modlitwy różańcowej.

Kalisz, dnia 30 kwietnia 2020 roku

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!