TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 01 Grudnia 2020, 10:25
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Katecheci u św. Józefa

Katecheci u św. Józefa

W Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa Kaliskiego katecheci z diecezji kaliskiej modlili się w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Mszy św. przewodniczył bp Łukasz Buzun.
W homilii Celebrans odwołując się do dzisiejszej Ewangelii o powołaniu św. Mateusza podkreślał, że był on wybrańcem Bożym, głosił Ewangelię i utrwalał ją na piśmie.
- Ewangelia to historia ludzi, których Chrystus powołał, oni za Nim poszli i zostali przemienieni. Na kartach Ewangelii jest wezwanie do tego, żeby człowiek nie myślał tylko po ludzku, ale przede wszystkim po Bożemu - mówił Kaznodzieja. Akcentował, że człowieka uzdrawia wiara w Jezusa Chrystusa. - Dzisiaj szatan chce pogrążać człowieka w niewierze, w sekularyzmie, w złu, chce, żeby człowiek nie widział zdolności do nawrócenia, do wiary. To budzi się w człowieku, kiedy ociera się o tajemnicę Bożego Miłosierdzia i przebaczenia - zaznaczył Duchowny. Podkreślał, że Jezus ciągle zaprasza człowieka do swojego stołu. - Uderzające jest to, że Jezus zasiada przy jednym stole z celnikami i grzesznikami. Jezus zasiada z nami przy jednym stole, a przecież nie jesteśmy święci, mamy różne grzechy i przewinienia, ale chce być z nami. Ciągle zaprasza nas do tego stołu, nie wyłącza nikogo z kręgu swoich przyjaciół. Jezus chce od nas postawy miłosierdzia. Człowiek staje się miłosierny przez nawrócenie - powiedział Biskup pomocniczy diecezji kaliskiej. Wskazując na św. Mateusza zachęcał do przemiany życia. - Św. Mateusz staje przed nami jako postać przejścia z grzechu do wolności, do tego, aby być świadkiem, apostołem, ewangelizatorem. Życzę wszystkim katechetom i sobie, aby nasze życie dojrzewało w wierze, nadziei, miłości, gorliwości w kroczeniu za Panem i pragnieniu Jego obecności poprzez zasiadanie systematyczne przy Jego stole eucharystycznym - mówił bp Buzun.
Po Komunii św. w kaplicy cudownego obrazu św. Józefa bp Łukasz Buzun odmówił Akt zawierzenia wszystkich katechetów temu patronowi. Podczas Mszy św. Biskup wręczył 33 katechetom pamiątkowe dyplomy podpisane przez biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka z okazji 25 lat pracy katechetycznej. Wcześniej ks. kanonik Jarosław Powąska, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kaliszu wygłosił konferencję, podczas której wskazywał na historię obrazu św. Józefa.


tekst i zdjęcie Ewa Kotowska-Rasiak

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!