TELEFON DO REDAKCJI: 62 766 07 07
Augustyna, Ingi, Jaromira 16 Października 2021, 20:42
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Bożonarodzeniowy stroik

Bożonarodzeniowy stroik

 7 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu świątecznego pn. „Najpiękniejszy stroik Bożonarodzeniowy”.

W listopadzie 2020 roku Gminna Biblioteka Publiczna wraz z parafią pw. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy ogłosiły konkurs świąteczny na „Najpiękniejszy stroik Bożonarodzeniowy”. 22 grudnia komisja konkursowa w składzie: ks. kanonik Wiesław Cieplik, proboszcz parafii w Trzcinicy, Maria Tomalik, bibliotekarz trzcinickiej książnicy oraz Marcelina Kuboszek, bibliotekarz filii bibliotecznej
w Laskach dokonała oceny zgłoszonych stroików świątecznych. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, bo rodziny przygotowały prawdziwe dzieła sztuki. Ostatecznie komisja przyznała cztery nagrody główne: Andrzejowi i Barbarze Stefańskim z Trzcinicy, Weronice Żłobińskiej ze Smardz, Mateuszowi Kaczmarkowi z rodzicami z Lasek oraz Teresie, Marii i Marcinowi Stefańskim z rodzicami z Trzcinicy i trzy wyróżnienia: Michałowi i Michalinie Nolbertom z rodzicami z Trzcinicy, Jakubowi Hofmanowi z siostrą z Piotrówki oraz Igorowi i Wiktorowi Zimochom z rodzicami z Piotrówki. Nagrody laureatom i uczestnikom wręczyli wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, dyrektor biblioteki Renata Gość oraz ks. kanonik Wiesław Cieplik. Pokłosiem Rodzinnego Konkursu Świątecznego jest przygotowany przez Firmę ESNET wirtualny spacer po wystawie „Najpiękniejszy stroik Bożonarodzeniowy”, dostępny na Facebooku oraz stronie internetowej książnicy.


RG

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!