TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 27 Września 2020, 00:41
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Bóg z nikogo nie rezygnuje

Bóg z nikogo nie rezygnuje

- Gdyby kogoś spotkało takie nieszczęście, że odejdzie od Boga, to zawsze niech pamięta, że Bóg z niego nie rezygnuje, bo Bóg jest miłością - mówił bp Edward Janiak w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie. Biskup kaliski 6 kwietnia poświęcił odnowioną świątynię i udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.
Ks. Biskupa, kapłanów i wiernych powitał ks. kanonik Henryk Lemke, proboszcz pleszewskiej parafii. W homilii Biskup kaliski wskazywał, że cierpienie człowieka nabiera sensu tylko w świetle Chrystusowego krzyża. - Nie da się przeżyć życia bez krzyża, który dla każdego może mieć inną nazwę. Nigdy nie wolno mówić, że ktoś cierpi, bo go Pan Bóg skarał. Nie wiesz za kogo cierpi, czy za ciebie, czy za mnie. To jest ogromna tajemnica w życiu każdego człowieka. Kiedy w Wielkim Poście medytujemy mękę Pańską widzimy, że z krzyża zawsze przebija zmartwychwstanie. Od grobu i krzyża silniejszy jest optymizm chrześcijański – stwierdził Celebrans. Zwracając się do młodzieży mającej przyjąć sakrament bierzmowania zaznaczył, że najważniejszą drogą prowadzącą do Boga jest drugi człowiek. – Kto nie kocha ludzi nie kocha Boga. Każdy człowiek ma w sobie iskrę nieśmiertelności, bo jest stworzony na obraz i podobieństwo Boże. Każdemu człowiekowi należny jest szacunek, staruszkowi z laską i małemu dziecku – akcentował Pasterz diecezji kaliskiej. Biskup dziękował proboszczowi i parafianom za zaangażowanie w odnowienie świątyni, za ofiarność i modlitwę. – Troska o kościół to jest świadectwo waszej miłości do Pana Boga i Kościoła. Za to piękne świadectwo bardzo serdecznie dziękuję – mówił bp Edward. Wraz z bp. Edwardem Janiakiem modlili się ks. kanonik Henryk Lemke, proboszcz parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie, ks. kanonik Krzysztof Grobelny, były proboszcz tej parafii i kapłani z dekanatu pleszewskiego z dziekanem ks. kanonikiem Rafałem Mielcarkiem.
Warto przypomnieć, że dzisiejszą świątynię parafialną stanowi dawny kościół protestancki wzniesiony w latach 1844-1848. Po II wojnie światowej przekazany został parafii katolickiej i pełnił funkcję filialną. Parafię erygowano 29 marca 1978 roku.

Ewa Kotowska-Rasiak

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!