TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 05 Grudnia 2020, 00:21
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Auto dla misji

Auto dla misji

Kalisz. Dzięki ofiarności wiernych diecezji kaliskiej zakupiono samochód, który będzie służył misjonarzowi i parafianom na misji w Ekwadorze.

Po wielu problemach związanych z epidemią, udało nam się w końcu zrealizować bardzo ważny dla naszej parafii projekt… Otóż zakupiliśmy nowe auto do pracy pastoralnej, także dzięki wszystkim ludziom dobrej woli
z diecezji kaliskiej. Dzięki Miva Polska, diecezji kaliskiej i sprzedając stare auto, udało się kupić nowe. Dla mojej parafii to bardzo ważna zmiana, bo już widać, że płacimy za paliwo dwa razy mniej niż przedtem. Ponadto auto służy także do przewozu wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych na remonty, no i przede wszystkim mogę „zapakować” więcej ludzi w drodze na Msze św. i spotkania.
Obsługuję dwie sąsiadujące ze sobą parafie – dwa kościoły, a oprócz tego 42 kaplice na małych wioseczkach, gdzie odprawiam Msze święte raz w miesiącu. Tutaj nie ma dróg asfaltowych – jedyna droga asfaltowa to ta, która łączy oba kościoły parafialne (mniej więcej godzina jazdy samochodem). Reszta to drogi polne, przez które w zimie (tzn. w porze deszczowej) raczej nie ma przejazdu – pozostaje koń albo spacer pieszo. Cała parafia to obszary wiejskie, ludność uboga. Często ubóstwo jest bardzo widoczne, aż trudno uwierzyć, że to możliwe w XXI wieku. Oprócz tych 42 wiosek z kaplicami, jest jeszcze parę osad, które nie mają kapliczki, a domy są rozstrzelone na takie odległości, że można się zgubić.
Ze względu na brak dróg, na klimat (wieczne, upalne lato), na biedę, na odległości jakie trzeba pokonywać każdego dnia, aby dotrzeć do wiosek z Ewangelią – potrzebowaliśmy bardzo tego auta. Dlatego pragnę podziękować wszystkim, którzy wspierają misje, szczególnie osobom z diecezji kaliskiej. Mam świadomość, że ten rok dla większości z nas jest bardzo trudny, dlatego tym bardziej Wam dziękuje – BÓG ZAPŁAĆ!!! Przesyłam gorące pozdrowienia
z Ekwadoru dla Wszystkich! Szczęść Boże!


Ks. Łukasz Więcław

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!