TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 08 Lipca 2020, 16:50
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Artykuły z wydania 20(454)2015

Przedszkole parafialne w Zdunach
Przedszkole parafialne w Zdunach
Dzień pustyni
Redakcja
Dzień pustyni

Zapraszam wszystkich, którzy chcą podążać drogą Ojców Pustyni na jednodniowy czas zatrzymania, który odbędzie się 24 października w Domu św. Jana Pawła II w Zmyślonej Parzynowskiej (Ośrodek Duchowości „Samotnia” pod Górą Krzyża Jubileuszowego).

Słowo Boże na każdy dzień - 4 października
Słowo Boże na każdy dzień - 4 października

XXVII Niedziela zwykła 4 październikaRdz 2, 18-24; Ps 128; Hbr 2, 9-11; Mk 10, 2-16

Pod skrzydłami Aniołów - Zduny
Renata Jurowicz
Pod skrzydłami Aniołów - Zduny

Kościołowi i parafii w Zdunach patronuje św. Jan Chrzciciel, ale pewnie czuwają nad nimi także aniołowie, wśród których jest Anioł Stróż ze zdunowskiego obrazu.

Lubimy gołąbki
ks. Przemysław Hęciak
Lubimy gołąbki

Lubimy gołąbki, lecz z robieniem ich jest trochę kłopotu. Są czasochłonne i wymagające wiele zaangażowania. Na dobry początek jesiennych dni proponuję gołąbki trochę inaczej. Aromat ukryty w pulpetach zaspokoi nasze smakowe pragnienia, a pracy zdecydowanie mniej.

Jasna i ta druga strona księży(ca) - część 209
ks. Andrzej Antoni Klimek
Jasna i ta druga strona księży(ca) - część 209

ateusz wsiadł w swojego volkswagena multivana i rozpoczął objazd pobliskich parafii zbierając kolegów księży, którzy wraz z nim mieli się udać na spowiedź do parafii Matki Boskiej Różańcowej. Tamtejszy proboszcz, poczciwy ks. kanonik Gałązka, zorganizował specjalne triduum przed pierwszą niedzielą października

Przemyślenia
Katarzyna Smolińska
Przemyślenia

Jeśli chcesz mieć święty spokój, miej wokół siebie ludzi szczęśliwych. Oni niczego nie będą ci zazdrościć. Takie zdanie opublikowałam na swoim profilu, na jednym z portali społecznościowych. Otrzymałam hurtowo serię „polubień” i komentarze, że to trafne spostrzeżenie…

Uśmiercaj przeciętność
Anika Nawrocka
Uśmiercaj przeciętność

W głowie usłyszałem słowa, które być może pochodziły od Niego: „Godzisz się na przeciętność, a Ja zawisłem na krzyżu”. Schowałem twarz w dłoniach. Jak mogło to do mnie dotrzeć dopiero teraz? Czy to kwestia uodpornienia się na prawdy, które słyszy się tak często?

Che i Biko, czyli o kulturze popularnej
ks. Andrzej Antoni Klimek
Che i Biko, czyli o kulturze popularnej

Do napisania niniejszego felietonu sprowokowały mnie dwie rzeczy. Najpierw ukazujące się w mediach fotografie z wizyty papieża Franciszka na Kubie, a zwłaszcza z Mszy papieskiej na Placu Rewolucji z nieodłącznymi wizerunkami Che Guevary w tle. Pewnie dla jednych było to zestawienie dwóch wielkich rewolucjonistów, a dla innych

Muzyka pozaliturgiczna
ks. Jacek Paczkowski
Muzyka pozaliturgiczna

Oprócz śpiewu liturgicznego, który Kościół uznaje za właściwy dla czynności liturgicznych, ważnym zagadnieniem jest także muzyka pozaliturgiczna. Stanowi ona bardzo często pomoc w zapamiętywaniu pewnych prawd wiary, bądź jest ich ilustracją. Jednak, aby w sposób właściwy zrozumieć, czym jest śpiew i muzy

Wędrówki ludów - kolejna odsłona
ks. Paweł Guździoł
Wędrówki ludów - kolejna odsłona

Pisząc ostatni felieton kilka tygodni temu, na temat narastającego problemu uchodźców i emigracji sam nie myślałem, że ten problem rozrośnie się aż do takich rozmiarów. Chyba nie ma żadnego wydania wiadomości, w których nie mówiono by o uchodźcach.

Żebym zniósł życie, którym mnie obdarzył
Aleksandra Polewska-Wianecka
Żebym zniósł życie, którym mnie obdarzył

Wielu zna historię Franciszka Gajowniczka od strony św. Maksymiliana Kolbe, który ocalił jego życie, niewielu jednak wie, co się działo z uratowanym więźniem po śmierci ojca Maksymiliana. Chwila ofiary Świętego nie uczyniła automatycznie życia Franciszka ani łatwym, ani przyjemnym.

Cień śmierci
ks. Krzysztof P. Kowalik
Cień śmierci

Czasem spokojny rytm życia przecinają zmiany pojawiające się tak nagle, jak wiosenne burze. To doświadczenie stało się udziałem potomków Józefa w Egipcie. Tron objął nowy władca.

Faustyna i lalki z gałganków
Aleksandra Polewska-Wianecka
Faustyna i lalki z gałganków

Nie ma na świecie drugiej tak znanej polskiej świętej, jak siostra Faustyna Kowalska. A, że świętujemy właśnie 110. rocznicę jej urodzin, poprosiłam o rozmowę dr Ewę K. Czaczkowską, znaną publicystkę i autorkę obszernej i znakomicie udokumentowanej biografii naszej niezwykłej Jubilatki.

Kilka słów o św. Teresie
Kilka słów o św. Teresie

Czy to, że św. Teresa z Avila była niezwykle piękną kobietą może mieć dzisiaj dla nas jakieś znaczenie? Na czym tak naprawdę polegała jej niezwykła uroda? Jest to przede wszystkim tajemnica jej wnętrza ukształtowanego we wspaniałej rodzinie.