TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 12 Sierpnia 2020, 16:27
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Artykuły z wydania 9(548)2019

Drogą miłości w Ostrowie Wlkp.
Renata Jurowicz
Drogą miłości w Ostrowie Wlkp.

W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia w konkatedrze ostrowscy twórcy uczestniczyli w Drodze krzyżowej, której przewodniczył ks. biskup Łukasz Buzun.

Św. Józef Marello (1844-1895)
ks. Sławomir Kęszka
Św. Józef Marello (1844-1895)
Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czastarach
Arleta Wencwel
Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czastarach

W naszych wędrówkach zawitaliśmy do kolejnej miejscowości, która do 1795 roku była wsią królewską. Co więcej po raz
pierwszy w przekazach historycznych dotyczących miejscowości na terenie naszej diecezji spotkaliśmy się ze wzmianką o królowej Bonie.

Wesołego Alleluja
Justyna Wojczyńska
Wesołego Alleluja

Dziś polecamy sos, do zrobienia którego można wykorzystać nadmiar ugotowanych jaj. Proponujemy też babeczki, do przygotowania których możemy wykorzystać twaróg, który po świętach zostanie w lodówce.

Jasna i ta druga strona księży(ca) - odcinek 301
Jeremiasz Uwiedziony
Jasna i ta druga strona księży(ca) - odcinek 301

Rekolekcje się skończyły, ale mimo że był specjalny dzień spowiedzi, gdzie miejscowych kapłanów wsparły siły zaciężne z sąsiednich parafii, to w dalszym ciągu nie było dnia, żeby ktoś nie przyszedł z prośbą o spowiedź.

Wianek  do Pierwszej  Komunii Świętej
Karolina Plebańska
Wianek do Pierwszej Komunii Świętej

Z tkaniny wyciąć pasek o szerokości 9cm, i długości obwodu głowy plus minimum 12cm.
W tym celu przygotować formę z papieru i wyciąć pasek po skosie tkaniny, a nie równolegle do brzegu

Piękna madonna
Renata Jurowicz
Piękna madonna

W kaplicy sanktuarium Matki Bożej w Rzeszowie znajduje się figura Matki Bożej Rzeszowskiej, należąca do Pięknych Madonn ze szkoły samego Wita Stwosza. Opiekują się nią bernardyni.

Meteoryty i historia
Szymon Modzelewski
Meteoryty i historia

Spadająca z nieba materia towarzyszy ludziom od zarania dziejów. Mimo, że pochodzą z nieraz bardzo odległej przestrzeni kosmicznej, stanowią jednak stały element w życiu ludzi.

W obliczu zbrodni
ks. Krzysztof P. Kowalik
W obliczu zbrodni

Słowa Abnera nie zakończyły konfliktu. Walka trwała dalej i przynosiła krwawe żniwo. Jednocześnie szala zwycięstwa coraz wyraźniej przechylała się na stronę wojsk Dawida. Jego żołnierze odnosili sukcesy i zbierali obfite łupy.

Ojciec ?Cienia ojca? (2)
Aleksandra Polewska-Wianecka
Ojciec ?Cienia ojca? (2)

Dziś opowieści o pisarzu okresu PRL Janie Dobraczyńskim ciąg dalszy. Media od lat o nim milczą, a jego nazwisko wciąż wywołuje ogromne kontrowersje.

Różaniec riodziców za dzieci
Nadesłane
Różaniec riodziców za dzieci

Wszystko zaczęło się we wrześniu 2017 roku, gdy pewnego wieczoru, przeglądając Internet, trafiłam na internetową Różę za mężów. Byłam zachwycona tą ideą i postanowiłam zgłębić temat kółek różańcowych, które działają on-line.

Dzieciństwo     Apostołki Miłosierdzia
Ewa Kotowska-Rasiak
Dzieciństwo Apostołki Miłosierdzia

Helenka Kowalska - św. siostra Faustyna, apostołka Bożego Miłosierdzia - przyszła na świat w małej izdebce w domu rodzinnym w Głogowcu, a już dwa dni po narodzinach została ochrzczona w kościele parafialnym w Świnicach Warckich.

Z ciemności  do światła
Renata Jurowicz
Z ciemności do światła

Droga przez ciemności depresji to przejście przez rozpacz, ból, brak nadziei. Prawdopodobnie tak czuli się Apostołowie po śmierci Jezusa. Warto pamiętać jednak, że na końcu tej drogi jest zmartwychwstanie. Trzeba tylko podjąć odpowiednie kroki.

Pielgrzymka do św. Faustyny
Ewa Kotowska-Rasiak
Pielgrzymka do św. Faustyny

Osoby konsekrowane z diecezji kaliskiej modliły się 6 kwietnia w sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich (diecezja włocławska) i odwiedziły dom rodzinny świętej w Głogowcu.

Uczcili patrona szkoły
Ewa Kotowska-Rasiak
Uczcili patrona szkoły

Biskup Edward Janiak odwiedził 2 kwietnia Szkołę Podstawową w Chynowej, której od 1 czerwca 2006 roku patronuje kard. Karol Wojtyła. Spotkanie z dziećmi z miejscowej szkoły i Szkoły Podstawowej w Przygodziczkach było okazją do wspomnienia św. Jana Pawła II w związku z 14. rocznicą jego odejścia do Domu Ojca