TELEFON DO REDAKCJI: 62 766 07 07
Augustyna, Ingi, Jaromira 28 Marca 2024, 17:31
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Artykuły z wydania 7(311)2010

Jasna i ta druga strona księży(ca) część XLII
Jeremiasz Uwiedziony
Jasna i ta druga strona księży(ca) część XLII

Lutowe spotkanie u św. Józefa w intencji rodzin i poczętego życia przebiegało pod hasłem: ?Tak bardzo różnimy się między sobą - to Boży dar. Uciesz się tym, że jesteś jedyny i każdemu pozwól się z tego cieszyć?.

Wielkanocne gotowanie
Wielkanocne gotowanie

„Dzieci, macie coś do jedzenia? – Tak zmartwychwstały Pan powitał swoich uczniów nad Jeziorem Tyberiackim, a z uczniami w Emaus usiadł do wspólnego stołu. A kiedy wcześniej mówił o życiu wiecznym, ukazał przed swoimi słuchaczami wizję najpiękniejszej i uroczystej uczty - gdzie gospodarzem i pierwszym kuc

Klub małych józefologów 7
Aleksandra Polewska-Wianecka
Klub małych józefologów 7

Na lotnisku w Nagasaki ze zdziwieniem zauważyłem plakaty przedstawiające kościoły wyglądające na chrześcijańskie. Okazało się, że Japonia ubiega się o wpisanie na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kompleksu sześciu kościołów z wysp Goto, związanych z historią ukrytych chrześcijan.

Boże życie w nas
Boże życie w nas

Może nie bez przyczyny szatan w pierwszej księdze Pisma Świętego ma postać węża, skoro grzech wydaje się mieć właściwości trującego jadu. Wyrządzona nam krzywda potrafi długo w nas pracować i pobudzać do krzywdzenia innych.

Czytając Caritas in veritate  Ekonomia o wymiarze ludzkim
ks. Paweł Guździoł
Czytając Caritas in veritate Ekonomia o wymiarze ludzkim

?O Boże wielkiego miłosierdzia, Dobroci nieskończona, oto dziś cała ludzkość woła z otchłani nędzy do miłosierdzia Twego, do litości twojej, o Boże; a woła potężnym głosem nędzy. Boże łaskawy nie odrzucaj modlitwy wygnańców tej ziemi??.

Biskup jako głosiciel słowa Bożego
ks. Dariusz Kwiatkowski
Biskup jako głosiciel słowa Bożego

W obecnym momencie historii nawet turyści boją się jechać do Egiptu. Niegdyś to tam szukano schronienia.

Kolczyk w nosie?
Katarzyna Krupińska (Smolińska)
Kolczyk w nosie?

Jeśli trzydziestoletnia kobieta „zrobiła sobie” kolczyk w nosie jakieś trzydzieści lat temu, to dziś może powinna go wyjąć? Dorobiła się kilku zmarszczek, paru wnuków i nieco więcej wolnego czasu, by tych wnuków odprowadzać do przedszkola. Babcia z kolczykiem w nosie to niezbyt często spotykane zjawisko. Babci

Po co zmartwychwstał?
Katarzyna Kołata (Strzyż)
Po co zmartwychwstał?

Mimo prób zastraszenia chrześcijan przez ukrzyżowania i zniechęcania ich przez nagłaśnianie apostazji, zasiew wiary nie został zmarnowany nawet podczas dwóch wieków misyjnej i sakramentalnej posuchy.

Czy Morze Czerwone otworzyło się naprawdę? (Exodus 1)
Aleksandra Polewska-Wianecka
Czy Morze Czerwone otworzyło się naprawdę? (Exodus 1)

Za przykładem swoich poprzedników redemptoryści pragną kontynuować współpracę z Chrystusem Odkupicielem, aby dzięki twórczej wierności i charyzmatowi św. Alfonsa oraz dziedzictwu św. Klemensa ofiarnie służyć ludziom najbardziej opuszczonym i ubogim.

Rozstając się z Betlejem
ks. Krzysztof P. Kowalik
Rozstając się z Betlejem

W uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami 420 miast w Polsce i 16 na świecie przeszedł Orszak Trzech Króli. Wśród nich był orszak zorganizowany w Ostrowie Wielkopolskim.

Milczący niepokonani
Milczący niepokonani

Jeszcze przez chwilę oglądał w swoim telefonie zdjęcia żłóbka, który ustawili w prezbiterium nowego kościoła tuż przed ołtarzem, nad którym wznieśli bynajmniej nie lichą konstrukcję prawdziwej szopy. I co tu dużo mówić, podobało mu się bardzo!

Duszpasterstwo powołań dzisiaj
Duszpasterstwo powołań dzisiaj

Zadanie, jakie Bóg wyznaczył Mojżeszowi było jednoznaczne: został posłany, aby uwolnić Izraelitów. Wzywając go do tego dzieła Bóg obiecał, że pójdzie razem z nim. Pozostawał tylko jeszcze jedna kwestia: lud Izraela. Czy jeszcze pamiętali Mojżesza?

Służyć ojcostwu Boga
ks. Andrzej Antoni Klimek
Służyć ojcostwu Boga

Skoro w Ewangelii jest mowa o ?braciach i siostrach? Jezusa, to trzeba postawić pytanie: czy św. Józef miał inne dzieci?

Zwyczaje i obrzędy wielkanocne
Arleta Wencwel - Plata
Zwyczaje i obrzędy wielkanocne

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów. Po Wielkim Poście – kiedyś bardzo ściśle przestrzeganym – ludzie z niecierpliwością czekali na odmianę. O wielu wielkanocnych obyczajach pamiętamy także dzisiaj. W każdym zakątku Polski i świata znajdziemy inne zwyczaje

Świadkowie zmartwychwstania
Renata Jurowicz
Świadkowie zmartwychwstania

Wielu widziało śmierć Jezusa, ale nikt z ludzi nie zobaczył Jego zmartwychwstania. Są jednak świadkowie Jego powstania z martwych. Towarzyszyli Chrystusowi, gdy nie mógł Mu towarzyszyć żaden człowiek. Teraz, chociaż niemi, mówią. To Całun z włoskiego Turynu i chusta z hiszpańskiego Oviedo.