TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 25 Lutego 2020, 19:21
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Artykuły z wydania 3(359)2012

Kurczak po grecku
ks. Przemysław Hęciak
Kurczak po grecku

Kto z nas nie pragnie już letniego słońca? Kto nie marzy o beztroskim czasie wakacji? Dzisiejszą propozycją zachęcam, by przenieść się do słonecznej Grecji. Chciejmy zakosztować greckiej kuchni. Zwykły kurczak, a jednak tak inny: oliwki, ser feta, pomidory i papryka. Pełen aromatu smak niech nas przenosi z szarej codzienności do czasu

Książka:
Anika Nawrocka
Książka: "Luksus według Jezusa", film: "W ciemności"

Dla jednych będzie to szósta w tygodniu czekolada, dla innych czwarta w tygodniu bluzka, a dla jeszcze innych trzeci telefon komórkowy w roku, wszystko zależy od skali, ale generalnie powtarzamy sobie, że oszczędność jest dla mnichów i kupujemy kolejny gadżet, bez którego życie było by dokładnie takie samo, alb

Może zostawię coś, co nie przeminie
Renata Jurowicz
Może zostawię coś, co nie przeminie

Nazywali ją ikoną polskiej piosenki. Była, bo jej „kawiarenka” już ruszyła „w rejs, wielki rejs”, ostatni rejs. Irena Jarocka zmarła w wieku 65 lat w jednym z warszawskich szpitali. Chorowała na nowotwór mózgu.

Jasna i ta druga strona księży(ca) część XCIV
Jeremiasz Uwiedziony
Jasna i ta druga strona księży(ca) część XCIV

- Widzi ksiądz, jak to nieraz Pan Bóg sobie to wszystko wykoncypuje? - zapytał Ksiądz Proboszcz Mateusza, kiedy ten ostatni wrócił około 20.00 z kolędy. Proboszcz jeszcze się nie czuł najlepiej, dlatego tego popołudnia został w domu, a cały jego odcinek kolędowy został przesunięty na sobotę. Za to przywitał Mateusza ko

Św. Wawrzyniec z kratą
Aleksander Liebert
Św. Wawrzyniec z kratą

Jako przed Matki obrazem zawieszone lilie, róże, tak my razem w modłów chórze, niebo, Boga obwieńczemy. Łaski chcemy, cudów chcemy, nie my, nie my, Kraj - Ojczyzna - wolność ludu. Z Twego cudu, kiedyś człowiek trząsał światem, słońce w biegu się wstrzymało, słowo się przelało w ciało! Dziś brat z brat

Droga życia
Droga życia

Zapraszając Czytelników na kolejne spotkanie z bł. Karoliną Kózkówną chcemy pokazać, w jaki sposób jej droga życia, droga do świętości przez męczeńską śmierć, zaowocowała powstaniem wielu pięknych inicjatyw zrzeszających młodych ludzi z całej Polski.

Nowa szansa
Nowa szansa

Caritas Diecezji Kaliskiej jest organizacją pożytku publicznego. Każdy może pomóc potrzebującym za naszym pośrednictwem, przekazując nam 1% swojego podatku należnego za poprzedni rok podatkowy. Więcej informacji m. in. na stronie internetowej kaliskiej Caritas.

Nie ustawajcie w modlitwie!
Nie ustawajcie w modlitwie!

Co jest najważniejsze w życiu chrześcijanina? Czym powinien się zajmować? Spośród wielu przemówień do polskiej młodzieży jedno z nich sam Jan Paweł II określił jako „najważniejsze i najistotniejsze orędzie”. To szczególne przemówienie było wezwaniem do modlitwy.

Pani Helenka od uśmiechu
Pani Helenka od uśmiechu

Malutka wioska, a dokonywały się w niej wielkie rzeczy za sprawą jednej, jakże skromnej osoby. Mieszkała tam Helenka. Nie, to nie moja babcia, choć nosiła jej imię. Ktoś mógłby więc zapytać: po co taka młoda osoba jak ja, kierowała swe kroki i serce ku 78-letniej staruszce?

Ukochany łotr
Katarzyna Smolińska
Ukochany łotr

Tak wielu ludzi dziś oszukuje, kłamie, żyje, będąc przeciwieństwem uczciwości. Połowa z nas? Może więcej? Nie chcę wiedzieć, dlaczego tacy są. Czy ktoś zaraził ich złem i dlaczego tego się trzymają. Nie chcę słuchać historii, jakie im się przydarzyły. Nie chcę słyszeć tłumaczeń, choć bardzo pragnę ich zrozumieć. Pręd

z Jerozolimy do Manopello
z Jerozolimy do Manopello

Naukowcy zaczynają coraz głośniej mówić o materialnej dokumentacji zmartwychwstania. Co się na nią składa? Przede wszystkim trzy najniezwyklejsze tkaniny wszechczasów: Całun Turyński, Chusta z Manoppello i Sudarium z Oviedo.

Korona biblijnych świąt
ks. Krzysztof P. Kowalik
Korona biblijnych świąt

Rozpoczęliśmy nowy rok. Wielu z nas sięga do swoich terminarzy. Wpisujemy zaplanowane zajęcia, umówione spotkania. Czasem z trudem znajdujemy wolne miejsce w poszczególnych rubrykach. Dobrze, że między nimi są te zaznaczone na czerwono, wskazujące czas świąteczny.

Mówią o miłości
Mówią o miłości

Miłość do rodziców, rodzeństwa, do dzieci, wnuków, do chłopaka, narzeczonego, męża, do żony, do bliźniego, do Boga. A to wszystko jedna i ta sama miłość, chociaż nie taka sama i tak różnie się objawia. Jednak jeśli nie pochodzi od Boga i do Niego nie prowadzi, nie jest prawdziwa.

O Piśmie Świętym jako Księdze Miłości
ks. Dariusz Kwiatkowski
O Piśmie Świętym jako Księdze Miłości

Chcąc pisać o miłości w Biblii najlepiej byłoby przepisać ją od początku do końca, gdyż cała jej zawartość – od pierwszego zdania Księgi Rodzaju do ostatniego zdania w Księdze Apokalipsy jest wielkim poematem o miłości.

Zrozumieć media
Zrozumieć media

Po tym, co widzimy tutaj, a widzimy tylko kawałek tego, co zostało przygotowane, możemy domyślać się, że to jest wielkie dobro – zauważył Biskup Kaliski, gdy rozpoczynał warsztaty edukacyjne dla młodzieży „Zrozumieć Media. Dziennikarstwo – Kultura – Polityka – Nowoczesność”.