TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 25 Lutego 2020, 18:52
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Artykuły z wydania 8(364)2012

W Bogu dokonamy czynów pełnych mocy
W Bogu dokonamy czynów pełnych mocy

„Skaut jest człowiekiem wiary, przeto odrzucam każdą formę skautingu, która nie miałaby za podstawę religii” - napisał Baden-Powell, twórca skautingu. Ta idea przewodnia, zdefiniowana wiele dziesiątek lat temu, wciąż żywo wybrzmiewa w wychowaniu jakie praktykują Skauci Europy.

Tort z truskawkami
ks. Przemysław Hęciak
Tort z truskawkami

Przecież to żadna nowość. Kto nie zna słodyczy tortu bezowego? Podawany jest na różne sposoby: z gorzkim kremem kawowym, ze śmietanowym i z wieloma innymi. Ja dzisiaj w oczekiwaniu na letnie dni proponuję słodki tort bezo- wy ze śmietaną o smaku waniliowym i sorbetem truskawkowym. To doskonały taniec słodyczy z naturalnym orzeź

Film:
Anika Nawrocka
Film:"Spadkobiercy", książka:"Armia Boga kontra imperium zła"

Czy można być nieszczęśliwym mieszkając w ziemskim raju, na jednej z pięknych hawajskich wysp, mało tego, będąc zamożnym prawnikiem i spadkobiercą nietkniętego ludzką ręką skrawka tego raju? Czy można być nieszczęśliwym mając żonę, dwójkę dzieci i piękny dom z basenem otoczony wspaniałym ogrodem? Oczywiście, że mo?

Śladami Świętego Franciszka
ks. Andrzej Antoni Klimek
Śladami Świętego Franciszka

Jest to jedna z najczarowniejszych, najczystszych, najradośnieszych książek, jakie zna literatura. Jest ona pociechą i nadzieją. Uczy wiary w miłość i w dobroć serca ludzkiego. Książka ta cała śpiewa. Jej drugim mianem mogłaby być: wolność.

Kaplica uratowana przed rozbiórką
Aleksander Liebert
Kaplica uratowana przed rozbiórką

Dotrzeć do kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Świata w Brończynie wcale nie jest tak łatwo. Najpierw należy zlokalizować park krajobrazowy, następnie udać się w stronę starego dworu, który obecnie służy jako szkoła podstawowa. Tam, już oczywiście pieszo, wybieramy alejkę prowadzącą w głąb parku i niebawem

Wspomnienie...
Wspomnienie...

Zobacz i sprawdź, czy rozpoznajesz kogoś na tym zdjęciu lub wiesz, kiedy dokładnie zostało zrobione? Napisz do nas lub zadzwoń. Na fotografii prawdopodobnie utrwalono Sodalicję Mariańską przy kościele św. Józefa w Kaliszu. Zdjęcie zostało zrobione około 1920 roku.

Wiara i Światło czyli człowiek i jego droga
Renata Jurowicz
Wiara i Światło czyli człowiek i jego droga

W centrum wspólnot ruchu Wiara i Światło są osoby upośledzone umysłowo: dzieci, młodzież i dorośli. Zdarza się, że są to ci sami, którzy spychani są przez niektórych ludzi na margines życia. A przecież tak wiele nam, w pełni sprawnym, mogą ofiarować.

ŚDM w Jarocinie
ŚDM w Jarocinie

W parafii św. Marcina w Jarocinie z inicjatywy ks. prałat Dariusza Matusiaka, księży wikariuszy (ks. Łukasza i ks. Damiana) i diakona Tomasza w pierwszą i czwartą sobotę miesiąca organizowane są spotkania modlitewne dla młodzieży. W sobotę 3 marca spotkanie poświęcone było zeszłorocznym Światowym Dniom Młodzieży. Do Jarocina prz

Nauczyciel wiary
Nauczyciel wiary

Doskonale pamiętam dzień 19. kwietnia 2005 roku. Miałem wówczas piętnaście lat. W domu rodzinnym, uważnie śledziliśmy telewizyjne relacje z Rzymu. Nie chcieliśmy przeoczyć momentu pojawienia się białego dymu nad Kaplicą Sykstyńską, zwiastującego wybór nowego papieża.

Całun Turyński - datowanie
Całun Turyński - datowanie

Naukowcy zaczynają coraz głośniej mówić o materialnej dokumentacji zmartwychwstania. Co się na nią składa? Przede wszystkim trzy najniezwyklejsze tkaniny wszechczasów: Całun Turyński, Chusta z Manoppello i Sudarium z Oviedo. Wszystkie są relikwiami.

Los, który zmienia wszystko
ks. Krzysztof P. Kowalik
Los, który zmienia wszystko

Lektura zwoju - księgi biblijnej

Miłosierdzie wygra na świecie
Renata Jurowicz
Miłosierdzie wygra na świecie

Siostra Józefa ma już prawie sto lat, ale doskonale pamięta siostrę Faustynę Kowalską, apostołkę Bożego Miłosierdzia. W rozmowie na naszych łamach mówi o tych szczególnych chwilach spotkań z s. Faustyną w Łagiewnikach niedaleko Krakowa i ich rozmowach o Bożym Miłosierdziu.

Asceza
Asceza

W świecie, którym wydają się rządzić różnorakie mody, słowo „asceza” okazuje się być przestarzałe. W społeczeństwie, które supermarkety traktuje jak świątynie, asceza jest traktowana jako coś dziwacznego i niezrozumiałego. Słowo, którym się dziś zajmujemy wypadło ze współczesnego j

To czyńcie na Moją pamiątkę
Arleta Wencwel
To czyńcie na Moją pamiątkę

Ks. bp Stanisław Napierała umywa nogi parafianom od św. Józefa na pamiątkę wydarzeń z Ostatniej Wieczerzy

Haendel – mistrz arcydzieł oratoryjnych
ks. Jacek Paczkowski
Haendel – mistrz arcydzieł oratoryjnych

Omawiając wielkich kompozytorów i ich dzieła, pragnę zatrzymać się na niezwykle barwnej i genialnej postaci Georga Haendla. Kompozytor urodził się w Halle, mieście z tradycją muzyczną. Georga przeznaczono do zawodu prawniczego, ale podczas wizyty u brata w Weissenfels jego grą zachwycił się książę, który namówi?