TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 12 Czerwca 2021, 21:57
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Alfabet Świetego Józefa cz. I

Alfabet Świetego Józefa cz. I

Czy wiecie, że o św. Józefie możemy opowiadać krótkie historyjki używając do tego kolejnych liter alfabetu? Np. historyjka na literę A. Jak anioł. Albo Anna. Albo Afryka. Zaczynamy?

ANIOŁ
Bóg trzykrotnie posłał do św. Józefa anioła. Nie wiemy czy za każdym razem był to ten sam anioł, czy też były to trzy różne anioły. W Ewangelii znajdziemy tylko informację, że „anioł” ukazał się Józefowi we śnie. Bo za każdym razem anioł ukazywał się mu właśnie we śnie. Po raz pierwszy by mu przekazać, aby nie bał się wziąć Maryi pod swój dach, że poczęła ona Syna z Ducha Świętego i urodzi Syna, Mesjasza, któremu Józef nada imię Jezus. Za drugim razem anioł polecił Józefowi obudzić Maryję i maleńkiego Jezusa (bo wszystko działo się w nocy oczywiście) i uciekać do Egiptu przed Herodem. Za trzecim razem anioł ukazał się Józefowi we śnie w Egipcie. Powiedział mu wtedy, że Herod umarł i cała ich trójka może bezpiecznie wracać do Nazaretu.

ANNA
Imię to nosiła mama Maryi, czyli teściowa św. Józefa i babcia Jezusa.

AFRYKA
Czy to możliwe, że św. Józef miał cokolwiek wspólnego z Afryką? Tak! Państwo Egipt, do którego uciekł z Maryją i Jezusem przed złym królem Herodem, to państwo położone w Afryce. Święta Rodzina mieszkała tam jakiś czas.


BETLEJEM
To miasteczko, w którym przyszedł na świat św. Józef i do którego, już jako dorosły i żonaty mężczyzna, udał się z Maryją, by wziąć udział w spisie ludności. W czasie tej wyprawy w Betlejem przyszedł na świat Jezus.

CEDRY
Cedry to drzewa, które rosną w Ziemi Świętej i których drewna św. Józef zapewne używał w swoim ciesielskim warsztacie.

Aleksandra Polewska - Wianecka

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!