Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

Autorzy

ks. Andrzej Antoni Klimek - od 2008r. redaktor naczelny dwutygodnika ,,Opiekun" (ur. 1969), kapłan diecezji kaliskiej, dziennikarz, pisarz, inicjator i redaktor naczelny kartalnika „Okno wiary”. Święcenia kapłańskie przyjął w 1995 roku. W latach 1998-2004 studiował środki społecznego przekazu na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. 

Pokaż wszystkie artykuły

 

Arleta Wencwel - od 1999 roku redaktor dwutygodnika ,,Opiekun", ekonomistka, obsługuje medialnie pierwszoczwartkowe spotkania w sanktuarium św. Józefa, autorka artykułów okolicznościowych i fotoreportaży.

Pokaż wszystkie artykuły

 

Anika Djoniziak - od 2009 roku redaktor dwutygodnika ,,Opiekun", studentka filologii polskiej i dziennikarstwa, korektorka, fotoreporter i autorka reportaży, recenzji i artykułów o różnej tematyce.

Pokaż wszystkie artykuły

 

Renata Jurowicz - od 2004 roku redaktor dwutygodnika ,,Opiekun", absolwentka teologii i dziennikarstwa, korektorka, autorka artykułów i fotografii o różnej tematyce.

Pokaż wszystkie artykuły

 

Aleksander Liebert - od 2008 roku współpracuje z redakcją ,,Opiekuna", absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Pracuje w referacie Kultury, Sportu i Promocji w UGIM Nowe Skalmierzyce. Autor strony internetowej Galeria Wielkopolska (od 2005 roku). Pasjonat podróży, zabytków i fotografowania, autor artykułów o drewnianych świątyniach.

Pokaż wszystkie artykuły

 

Aleksandra Polewska - od 2008 roku współpracuje z redakcją ,,Opiekuna", prawnik, dziennikarka, pisarka. Artykuły oraz korespondencje zagraniczne publikuje w czasopismach ogólnopolskich i polonijnych. Autorka artykułów o tematyce historycznej, archeologicznej oraz opowiadań dla dzieci.

Pokaż wszystkie artykuły

 

o. Joseph Maria Verlinde - duchowny katolicki, specjalista w dziedzinie chemii nuklearnej (doktor fizyki). W trzy lata od złożenia ślubów kapłańskich w 1986 z grupą młodzieży założył wspólnotę ,,Rodzina Świętego Józefa".

Pokaż wszystkie artykuły

 

ks. Przemysław Hęciak - wyświęcony w 2005 roku w Kaliszu, od 2009 roku wikariusz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie, dekanalny duszpasterz młodzieży, prowadzi kulinarną audycję w diecezjalnym radiu ,,Rodzina".

Pokaż wszystkie artykuły

 

Jeremiasz Uwiedziony - jeden z księży naszej diecezji, autor powieści o perypetiach wikariusza Mateusza.

Pokaż wszystkie artykuły

 

Kasia Smolińska - studentka filologii polskiej, autorka felietonów, artykułów o tematyce młodzieżowej, opowiadań i książek.

Pokaż wszystkie artykuły

 

ks. Paweł Guździoł - (ur. 1968). Wyświęcony w 1993 roku w Kaliszu, od 2010 roku proboszcz parafii w Rososzycy. W latach 1998 - 2004 studiował Katolicką Naukę Społeczną na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Od 2012 roku wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu.

Pokaż wszystkie artykuły

 

ks. Dariusz Kwiatkowski - ur. 29 października 1963 we Włocławku, wyświęcony w 1991 roku we Włocławku; 1991–1993 wikariusz w Opatówku; od 1998 przewodniczący Wydziału Liturgii i Dyscypliny Sakramentów w Kurii Diecezjalnej w Kaliszu.

Pokaż wszystkie artykuły

 

ks. Krzysztof P. Kowalik - ur. 21 maja 1966, wyświęcony w 1991 roku we Włocławku, wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pokaż wszystkie artykuły

 

ks. Michał Pacyna - ur. 11 września 1968, wyświęcony w 1994 roku w Kaliszu, od 2002 roku ojciec duchowny w kaliskim Wyższym Seminarium Duchownym.

Pokaż wszystkie artykuły

 

ks. Piotr Bałoniak -  (ur. 1972). Wyświęcony w 1997 roku w Kaliszu, od 2013 roku proboszcz w parafii św. Michała Archanioła w Rajsku. Studiował nauki biblijne na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie i Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Od 2008 roku wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu.

Pokaż wszystkie artykuły

 

ks. Piotr Kowalek - ur. 19 listopada 1977, wyświęcony  w 2003 roku w Kaliszu, diecezjalny moderator Eucharystycznego Ruchu Młodych.

 

ks. Dariusz Kowalek - ur. 19 marca 1968, wyświęcony w 1993 roku w Kaliszu, członek Rady Kapłańskiej z wyboru, diecezjalny referent ds ministrantów, proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie.

 

ks. dr Jarosław Jasianek -  święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 1997 roku w Kaliszu. Doktoryzował się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Navarry w Pampelunie. Aktualnie jest adiunktem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i prefektem Studiów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kaliskiej. 

 


Pokaż wszystkie artykuły

komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej