Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-06-22 09:52:31

Jest już 13 numer "Okna Wiary" - kwartalnika "Opiekuna", kwartlanikw którym rozmawiamy z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii.

Głównym tematem kolejnego numeru jest:

O ojcostwie w roku św. Józefa

Jest faktem, że w naszej pobożności częściej zwracamy się do Boga Ojca i Syna Bożego niż do Ducha Świętego. Tymczasem Duch Święty, jak dowiadujemy się z objawienia, wszystko przenika, nawet i przede wszystkim, głębokości samego Boga. W Duchu Świętym Bóg wszystko sprawia, wszystko ożywia, wszystko podtrzymuje w istnieniu i w działaniu. Duch Święty jest źródłem naszego życia wewnętrznego, rozumianego jako uczestniczenie w życiu, jakim żyje Bóg.
Toteż prawdziwi czciciele Boga - uczy Pan Jezus, czczą Go „w Duchu i w prawdzie”.
Ks. bp Stanisław Napierała, Duch Święty - Pan i Ożywiciel

Minęła 100. rocznica objawień Matki Boskiej w Fatimie, warto więc zastanowić się, jakim państwem była Portugalia w 1917 roku, jeśli trójka Pastuszków mogła być aresztowana 13 sierpnia 1917 roku przez wójta Fatimy, z zawodu rzeźnika, a prywatnie członka loży masońskiej. A może wykroczył on poza swoje uprawnienia i został ukarany? Nie, wójt otrzymał od władz z Lizbony list pochwalny.
Krystyna Anna Murat, Z portugalskiej historii

Kluczowym elementem delfickiej polityki była informacja. Znajdowała się tu wyrocznia, w której Pytią udzielała odpowiedzi na pytania pielgrzymów. Przywozili oni ze sobą nie tylko bogate dary, ale także wiadomości o tym, co dzieje się na świecie. Sprytni kapłani gromadzili w skarbcach złoto i srebro oraz zbierali informacje od pielgrzymów, dzięki czemu przepowiednie wyroczni były uważane za trafne. Ten mariaż informacji i pieniędzy umożliwiał Delfom prowadzenie samodzielnej polityki i manipulowanie nawet najpotężniejszymi monarchami.
Szymon Modzelewski, Dwie doktryny polityczne starożytności


kwartalnik@opiekun.kalisz.pl

Wygraj wycieczkę!

Pośród wszystkich nabywców kwartalnika, którzy prześlą swoje dane na powyższy adres, bądź zakomunikują je telefonicznie,będzie wylosowana osoba, której redakcja ufunduje atrakcyjną wycieczkę.

 


Archiwalne numery kwartalnika "Okno Wiary"

okladka   okno wiary okno wiary
Zamów Zamów  Zamów
  okno  
 Zamów Zamów Nakład wyczerpany
     
Zamów Zamów
Nakład wyczerpany
    
 Nakład wyczerpany Nakład wyczerpany  
Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Paweł, 2016-11-09 09:54:33

Szczęść Boże raz jeszcze! Może mógłbym wprost zapytać, kiedy ukaże się następny - najbliższy - numer Kwartalika OKNO WIARY? Od redakcji: Szczęść Boże, pracujemy nad nowym numerem :) Druk planujemy na grudnia.

Paweł, 2016-11-08 09:40:10

Ciekawe, kiedy się ukaże kolejny numer OKNA WIARY nr 4(8)2016 - na październik/listopad/grudzień 2016... Już nie mogę się doczekać!

Maria, 2016-09-13 13:48:13

kupilam 3 numer kwartalnika,bardzo ciekawy.

zofia, 2016-08-02 22:04:13

szczęść Boże! kto z prenumujących OKNO WIARY-wylosował wycieczkę Do SBM W łagiewnikach ? Redakcja: Szczęść Boże, o wynikach losowania napiszemy w kolejnym numerze "Opiekuna" 17(476)

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 15(528) od 15 lipca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacje z wczasorekolekcji w Odolanowie

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej